Samsung Katlanır Telefonlar Kamera Sızıntıları İle Gündemde!

Galaxy Z Fold 6

Samsung katlanır telefonlar, kamera sızıntıları ile gündeme geldi. Söz konusu modellerin Ağustos 2023’te gerçekleşecek etkinlikte tanıtılması bekleniyor. İşte ülkemize de giriş yapacağına kesin gözüyle baktığımız Samsung’un Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 modelleri hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy Z Fold 5 modelinin katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar arasında en iyisi olarak piyasaya sürüleceğini biliyoruz. Her ne kadar serinin 5. modeli olsa da yıllardır geliştirilmeye devam eden bir seri olmasına rağmen kat izi ve menteşe boşluğu gibi konularda sorunlar yaşanıyor. Fakat geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan sızıntılara göre Samsung’un özel bir teknoloji ile artık menteşe boşluğu sorununu çözecek bir teknoloji ile geleceğine dair sızıntıları sizlerle paylaşmıştık. Bununla beraber kat izi tarafında artık serinin önceki modellerinde karşımıza çıkacak kadar büyük sorunlar olmayacağını tahmin ediyoruz. Fakat teknik özellikler tarafında beklentilerin biraz daha altında kalan bir modelin bizleri karşılayacağını söyleyebiliriz.

Samsung Katlanır Telefonlar Kamera Sızıntıları İle Gündemde!

Samsung Katlanır Telefonlar

Çünkü geçtiğimiz yıl tanıtılan Samsung Galaxy Z Fold 4 modelinde karşımıza çıkan 50 MP çözünürlüğüne sahip ISOCELL GN3 ana kamerayı kullanmaya devam edecek. Galaksy S23 Ultra modelinde gördüğümüz 200 MP çözünürlüğüne sahip ISOCELL HP2 lensinin kullanılacağı tahmin ediliyordu. Çünkü S22 Ultra modelinin kamerası olduğu gibi Z Fold 4 modeline aktarılmıştı. Fakat iddialara göre Samsung Galaxy Z Fold 5, serinin önceki modelinde karşımıza çıkan ana kamerayı devam ettirecek. Yani yeni bir teknoloji bizlere katmayacak.

Samsung katlanır telefonlar, yüksek ihtimalle maliyet sınırlamalarından dolayı ve tasarım kısıtlamalarından dolayı bu kararın alınmış olacağını tahmin ediyoruz. Tabii ki işlemci tarafında daha fazla geliştirmeler olacaktır. Fakat kamera tarafında geçtiğimiz yıl tanıtılan bir lensin 2023 yılında tatmin etmeye devam edip etmeyeceği kullanıcıların aklında bir şüphe olarak kalacaktır. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S23’te Şok Değer Kaybı! Daha Çıkalı Ne Kadar Oldu ki?