Samsung Kullanıcılarına Müjde! İşte Galaxy AI Destekli Modeller

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, gelişmiş akıllı mobil cihazları için yapay zekâ servisi Galaxy AI’ı yakın zamanda tanıtmış ve yeni Galaxy S24 akıllı telefon ailesiyle birlikte teknoloji severlerin deneyimlerine sunmuştu. Ardından başka gelişmeler de olmuş ve geçtiğimiz senenin amiral gemisi serisi olan Galaxy S23’te de kullanımı mümkün kılınmıştı. Şimdi de sırada Galaxy S22 ailesi var. Evet, doğru okudunuz. Şirket, yapay zekâ servisini daha fazla cihaz aracılığıyla daha fazla kullanıcıya ulaştırma amacında.

Samsung’un mobil yapay zekâ çözümü Galaxy AI, yakın zamanda tanıtılmış ve yeni nesil amiral gemisi akıllı telefon ailesi Galaxy S24 ile kullanıma sunulmuştu. Bundan kısa bir süre sonra Galaxy S23 ailesine de gelen servis, son gelişmeler ışığında Galaxy S22 kullanıcılarına da sunuluyor. Bu sayede yapay zekâ servisinin avantajlarının olabildiğince fazla kullanıcı tarafından deneyimlenebilmesi hedefleniyor.

Samsung Kullanıcılarına Müjde! İşte Galaxy AI Destekli Modeller

Galaxy AI yapay zekânın geleceği diğer cihazları da sıralamak gerekirse…

Samsung Galaxy Z Fold4 (Katlanabilir ekranlı telefon), Galaxy Z Flip4 (Katlanabilir ekranlı telefon).

Samsung Galaxy Tab S8 (Tablet), Samsung Galaxy Tab S8+ (Tablet), Samsung Galaxy Tab S8 Ultra (Tablet).

Galaxy AI yapay zekâ servisi, cihazlara One UI 6.1 güncellemesiyle birlikte geliyor.

Bu arada, Samsung forumlarındaki gelişmelere bakılırsa bazı 2021 modelleri için de bu yapay zekâ servisi gelebilir. Evet, Galaxy S21 serisi ve katlanabilir ekranlı telefonlar Galaxy Z Flip3 ve Z Fold3 için de bekleyişte olun.

Samsung, yapay zekâ servisinin 2025 yılının sonuna kadar ücretsiz olarak kullanabileceğini belirtmişti. Muhtemelen bu tarihten sonra ücretli olarak ama daha gelişmiş özelliklerle kullanımı mümkün olacak.

Galaxy AI artık daha fazla dili destekliyor

Samsung Electronics, Galaxy AI platformuna Arapça, Endonezce ve Rusça olmak üzere üç yeni dili ekledi. Platform ayrıca artık, Avustralya İngilizcesi, Kantonca ve Kanada Fransızcası lehçelerini de destekliyor. Samsung, halihazırda desteklenen 13 dile eklenen yeni diller ve lehçelerle, dünya çapında daha fazla Galaxy kullanıcısının mobil yapay zekanın gücünden yararlanmasını sağlıyor. Yeni dil ve lehçelere ek olarak Samsung, bu yılın içinde Romence, Türkçe, Hollandaca ve İsveççenin yanı sıra geleneksel Çince ve Avrupa Portekizcesinin de dahil olduğu dört dil daha eklemeyi planlıyor.

İlgili haberler

>> Fallout Dizisi Fırtına Yarattı! Seri İçin Güncellemeler Yolda