Samsung MWC 2021 Ürünlerini Çevrim İçi Toplantı ile Tanıtacak

Paylaşılan davetiye görseli Samsung MWC 2021 sunumu hakkında potansiyel ipuçlarını gösteriyor

Samsung beklenen MWC 2021 toplantısını yüz yüze yapmama kararı aldı. Lakin firma tanıtımını çevrim içi bir sunum gerçekleştirmekten geri kalmayacak. Özellikle paylaşılan tanıtım görseli, tanıyacağımız ürünler hakkında ipuçlarını gizliyor.

2020’de salgın sebebiyle gerçekleşemeyen Mobil Dünya Kongresi (MWC) bu yıl 28 Haziran ila 1 Temmuz arasında Barcelona’da gerçekleşecek. Etkinliğe 50 bin kişinin katılacağı beklentisi var. Ne var ki, birçok teknoloji firması yüz yüze gerçekleşecek etkinliği çalışanları için güvenli bulmadı. Geçtiğimiz aylarda bu sebeple etkinliğe katılmayacağını açıklayan firmalardan biri de Samsung oldu. Güney Kore merkezli teknoloji firması, bunun yerine sanal ortamda bir toplantı düzenleme kararı aldı.

Şimdi ise firma gerçekleştireceği toplantının resmi tarihini açıkladı. Açıklamaya göre, MWC 2021 Samsung etkinliği 28 Haziran’da Türkiye saati ile 20:15’te başlayacak. Bununla birlikte sunumu YouTube üzerinden takip etme şansımız olacak. İsteyen her kes Samsung’un YouTube sayfasına giderek canlı sunumu takip edecek.

Paylaşılan basın bildirisi, etkinliğin genişleyen Galaxy ürün ekosistemini konu alacağını söylüyor. Ayrıca bildiride akıllı saatlerin geleceği hakkındaki vizyonun paylaşılacağı bilgisi de var. Burada tabii akla ilk olarak hangi Galaxy cihazlarının bizi beklediği sorusu geliyor.

Paylaşılan davetiye görseli Samsung MWC 2021 sunumu hakkında potansiyel ipuçlarını gösteriyor

Gördüğümüz siluetlerin oraya tesadüfen konulması mümkün değil. Görsele bakında akla ilk olarak Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3’ün geldiğini söylemek doğru olur. Bir yandan soldaki cihazın bir dizüstü bilgisayarı andırdığını söylemek daha doğru olacaktır. Ortadaki kırmızı cihazın Galaxy S21 Ultra olması kuvvetle muhtemel duruyor. Ne var ki sağda kalemli bir cihaz silueti var. Hatırlatmak isteriz ki Note serisinin geleceği kuşku altında. Belki de yeni bir tablet bizi karşılayacak. Bunun sızdırılan Galaxy Tab S8 olabileceği mantıklı bir tahmin olur.

Akıllı saatler için de bu toplantının büyük önem taşıdığını eklemek gerek. Beklentimiz tabii ki Galaxy Watch 4 ya da Galaxy Watch Active 4’ün toplantıda bizi karşılaması. Bildiğiniz üzere Samsung, saatlerde önemli bir değişikliğe gidiyor. İlk olarak karşımıza çıkacak saatlerde artık Google Wear OS’un olmasını bekliyoruz. Ayrıca, gelecek saatler yeni nesil 5nm yonga setleriyle bizi karşılayacak.

Bu söylediklerimiz tabii ki şimdilik tahminden öteye geçemiyor. Galaxy ürün duyuruları genelde “unpacked” olarak etiketlenmiş etkinliklerde gerçekleşir. Bu yüzden 28 Haziran’daki etkinliği YouTube’da takipte olacağız.

Diğer haberler:

>> Xiaomi ses şarjı geliştiriyor: Bomba gibi bir sistem kullanılacak

>> Honor Magic 3 Snapdragon 888 Pro İle Gelebilir: Büyük Bir Sürpriz Bekleniyor