Rust DLSS Desteği Almaya Hazırlanıyor: Nvidia RTX Kartı Olanlar Dikkat!

Rust biri çok sayıda oyun Nvidia DLSS desteği alacağı günü bekliyor

Hayatta kalma oyunlarından güncel ve popüler bir tanesi olan Rust için DLSS desteği yakında geliyor. Özetle Nvdia’nın RTX serisinden bir kartınız varsa 4K Rust deneyimi yakında daha konforlu hale gelecek. 

Derin öğrenme süper örnekleme yani DLSS desteği önümüzdeki ayın başlarında Rust’a gelecek. Kısacası bu teknoloji 1080p render edilen görüntüleri 4K kalitesinde görmenize yarar sağlıyor. Bunun anlamı artık Rust oyuncuları yüksek kalitede görüntüyü yine yüksek performans ile alacaklar.

Yeni bir hayatta kalma oyunu olan Rust için DLSS desteği 1 Temmuz’da başlayacak. Sistem gecikmesinin azalması için oyuna mayıs ayında Nvidia Reflex desteği de dahil olmuştu. Aynı zamanda performans optimizasyonu yetersiz bir oyun olan Rust için bu sorunları aşmanın güzel bir yöntemi olarak DLSS büyük fayda sağlayacak.

Bir yıldır hayatımızda yer alan Rust, başlangıçtaki talep sayesinde sunucuların yetersiz kaldığı bir oyun olmuştu. Lakin işler sonrasında o kadar iyi gitmedi. Çıkışı takip eden aylarda oyuna ciddi bir görsel revizyon yapıldı. Böylece oyun daha taze bir görünüm ile yoluna devam etti. Oyun dünyasında da ciddi değişiklikler gerçekleşti. Oyundaki hurdalıkta önemli yenilikler gerçekleşti. Bununla birlikte üs kurulumunu kolaylaştırmak için oyundaki çalılarda değişiklikleri gördük.

Rust biri çok sayıda oyun Nvidia DLSS desteği alacağı günü bekliyor

Yakın vadede Rust, Nvidia’nın oyuncuları sevindiren DLSS özelliğini alacak tek oyun değil. Aynı zamanda Lego Builder’s Journey, Doom Eternal da DLSS desteği alacakları günü bekliyorlar. İlk olarak Lego Builder’s Journey 22 Temmuz tarihinde DLSS desteği ile çalışmaya başlayacak. Doom Eternal ise 29 Temmuz’da sadece DLSS desteği almakla kalmıyor. Aynı zamanda oyuna o tarihte ray tracing güncellemesi de gelecek. Böylece halihazırda etkileyici bir atmosferi olan oyunun çok daha iyi ışıklandırılan bir görünümü olacak.

Bununla birlikte Linux kullanıcıları da yakında DLSS kullanımının ilk örneklerine kavuşacak. Bu teknoloji Steam’in oyunları Linux’te çalıştırmasını sağlayan Proton uygulaması ile gerçekleşecek. Böylece Vulkan ve DirectX ile çalışan oyunları Linux’te sorunsuz çalıştıran platform, DLSS’in ilk örneklerini platforma getirecek.

Peki siz DLSS kullanıyor musunuz? Eğer kullanıyorsanız Nvidia’nın sunduğu bu sistemin oyunlar üzerindeki etkisi hakkındaki deneyim ve görüşlerinizi yorumlara bekliyoruz.

Diğer haberler:

>> Epic Games Yeni Ücretsiz Oyunlar Bakın Hangileri Oldu (Video)

>> Battlefield Serisi 2042 Heyecanıyla Coştu: Sunucu Kapasitesi Artırıldı