ROG Phone 7 Rekor Kırdı! En Güçlü Oyuncu Telefonu!

ROG Phone 7

ROG Phone 7, Asus’un geliştirdiği en güçlü oyuncu telefonu olarak karşımıza çıkacak. İşte yakında tanıtılacak yeni model hakkında tüm detaylar.

Akıllı telefonlar sektör içerisinde farklı biçimlerde adlandırılıyor. Mesela bazıları tasarımı ile ön plana çıkarken kimileri ise daha çok performansı sayesinde göz dolduruyor. iPhone akıllı telefonları daha çok güvenlik nedeniyle tercih ediliyor. Xiaomi ise uygun fiyatlı olmasından dolayı dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Tüm bunların yanı sıra Asus son dönemlerde daha çok oyuncu akıllı telefonu ile kendisinden bahsettiriyor. Yeni çıkan model bu alanda adeta devrim yaratabilecek nitelikte. Dışarıdan baktığınızda bile oyuncu telefonu olduğunu hemen anlamanız mümkün.

Geçtiğimiz günlerde Asus R­OG Phone 7 modelinin, piyasanın en güçlü işlemcilerinden birini kullanacağı ortaya çıkmıştı. Daha sonrasında ise söz konusu model hakkında daha fazla detay edinmiştik. Tanıtımına haftalar kala Asus RO­G Phone 7 modelinin AnTuTu puanı da ortaya çıktı. Sonuçlar ise şaşırtıcı. İşte yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

ROG Phone 7 Rekor Kırdı! En Güçlü Oyuncu Telefonu!

Asus ROG Phone 7 serisi, test alanı olarak AnTuTu’nun eklenmesiyle 13 Nisan’da piyasaya sürüleceğine artık emin olduğumuzu söyleyebiliriz. Daha önce Geekbench listelerinden geçen ROG Phone serisine ait üç model gördük. Bu modeller AI2205_B, AI2205_C ve AI2205_D model numaralı ile sıralanmıştı. Daha da önemlisi, söz konusu modellerin hepsi Snapdragon 8 Gen 2 yongaları kullanıyor, Bu da AI2205_D’nin nihai model olduğu varsayımına yol açıyor.

ROG Phone 7

AnTuTu testlerinde karşımıza çıkan Asus ROG Phone 7 modeli ise, 16 GB RAM ve 512 GB depolama alanı ile geliyor. Bunlar, LPDDR5X ve UFS 4.0’ın çeşitleridir. Şaşırtıcı bir şekilde, telefon Android 13 çalıştırıyordu. ROG Phone 7 Ultimate toplamda 1.346.106 puan aldı. AnTuTu ROG Phone 7 serisi Asus Rog Phone 7 Flex Snapdragon 8 Gen 2, 6,78 inç 1080p E4 AMOLED, 165 Hz yenileme hızı, 65W şarjlı 6.000 mAh pil üzerinde birleşiyor. Arkada üçlü kamera bekliyoruz. 50MP IMX766 birincil, 13MP ultra geniş açı, 5MP makro birimi ve 32MP selfie kamerası. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Takipte kalın.

İlgili Haberler

>> 5 Saat İçinde 100 Binden Fazla Satılan Telefon!