Samsung Sert Düşüş İle Karşı Karşıya: Mendil Uzatın Ağlıyor

Samsung sert düşüş

Samsung sert düşüş ile karşı karşıya. Şirketin yayınlanan 4. çeyrek verileri hiç iç açıcı değil.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Samsung özellikle son dönemlerde büyük sorunlar ile karşı karşıya. Ekim ve Aralık ayını kapsayan 4. çeyrek açıklamalarına baktığımızda şirketin 55,2 milyar dolarlık bir gelir elde ettiğini görüyoruz. İlk etapta bu kulağa hoş görünebilir. Fakat işin perde arkası o kadar iyi değil.

Herhangi bir şirketin normal şartlarda gelirine çok bakılmaz. Bunun yerine kar oranına dikkat edilir. Mesela çok yüksek gelire sahip olup düşük miktarda kar elde eden şirketler olabiliyor. Bu durumda elde edilen gelirin pek bir anlamı kalmıyor. Samsung yüksek bir gelir elde etmesine rağmen düşük kar oranı ile karşı karşıya.

Samsung sert düşüş yaşıyor

Yayınlanan rapora baktığımızda Samsung 4. çeyrek içerisinde kar payında yaklaşık olarak yüzde 69 seviyesinde bir düşüş ile karşı karşıya. Böylece 3,4 milyar dolarlık bir kar elde ettiğini görüyoruz. Bu şirketin son 8 yılda yaşadığı en olumsuz senaryolardan bir tanesi.

Samsung sert düşüş

Birçok teknoloji devi kendi sonuçlarını açıklarken Samsung onlardan geri kalmadı. Şirketin diğer birçok büyük marka gibi geriye düşmeye başladığını görüyoruz. Konuyla ilgili yapılan açıklamaya baktığımızda ise potansiyel bir küresel ekonomik gerilemenin olduğu ifade ediliyor.

Piyasada büyük bir belirsizlik hakim

Genel olarak piyasada çok büyük bir belirsizlik olduğunu görüyoruz. Samsung her ne kadar flip ve fold serisi ile birlikte katlanabilir akıllı telefon pazarını elinde tutsa bile yine de bu yeterli değil gibi görünüyor.

Samsung sert düşüş nedeniyle zor zamanlardan geçiyor. Şirketin bu zor zamanlar nedeniyle küçülmeye gitme ihtimali bile var. Ancak yeni paylaşılacak olan veriler büyük öneme sahip. Eğer Samsung toparlanma belirtisi gösterirse işler tersine dönebilir.

İlgili Haberler:

>> Elon Musk Twitter Platformundan Tamamen Ayrılabilir: İstifası Yakın

>> Samsung Katlanabilir Laptoplar İçin Geri Sayım Başlattı