iPhone 14 Çentik Krizi Yaşatacak Mı? Ünlü Analist Açıklama Yaptı

iPhone 13 vs iPhone 14

iPhone 14 çentik krizi ile gündeme gelebilir iddiaları ortalığı fena karıştırdı. Ancak ünlü bir analist tarafından yapılan değerlendirmeler aslında durumun böyle olmayacağını gösteriyor.

Apple tüm iPhone modellerinde genellikle çentik kullanmayı tercih ediyor. iPhone X ile birlikte başlayan bu çentik serüveni ne yazık ki bir türlü sonlanmadı. Herkes şirketin yeni iPhone modelinde farklı bir çentik tasarımına yer vermesini istiyor. Ancak şirket bir türlü böyle bir yeniliğe izin vermiyor.

iPhone 13 modeli ile birlikte herkes çentik kullanılmayacağını düşünmeye başladı. Yapılan değerlendirmeler ve analistler tarafından gerçekleştirilen açıklamalara bakıldığında bu modelin çentik olmadan gelmesi gerekiyordu. Ancak iPhone 13 diğerleri gibi çentikli geldi. iPhone 14 ise biraz daha farklı olacak gibi görünüyor.

iPhone 14 çentik krizi aşılıyor

Apple ile ilgili sızıntılar yapan ve bu alanda ünlü bir analist olan Mark Gurman son derece önemli açıklamalara yer verdi. Kendisi 2022 yılında tanıtılacak Apple ürünlerinden biraz bahsetti. Buna göre iPhone X modelinden beri kullanılan çentik artık emekliye ayrılıyor. Böylece Samsung modellerindeki gibi ekranlara yer verilecek.

iPhone 14 çentik krizi

Face ID sensörleri nedeniyle Apple kendi iPhone modellerinde nokta çentiklere bir türlü yer veremiyordu. Daha doğrusu bu sensörleri yerleştirecek başka bir yer bulamadı. Şimdi ise ekran altına bu sensörlerin yerleştirileceği söyleniyor. Böylece diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi nokta çentik kullanılacak.

Apple yeni denemeler yapacak

Analistler tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda Apple markasının yeni denemeler yapacağı görülüyor. Sadece çentiksiz iPhone modelleri değil aynı zamanda M2 işlemcili MacBook Air gibi bazı iddialar ortaya atıldı. Kısacası Apple hepimizi 2022 yılında fazlasıyla şaşırtacak.

iPhone 14 ile birlikte çentik geleneğinin tamamen kalkacağı söylenebilir. 2022 yılında yapılacak sürpriz lansman sayesinde hem yeni MacBook Air hem de çentik bulundurmayan iPhone 14 kullanıcılarla buluşacak. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> iPhone 14 Pro, Daha Önce Hiçbir iPhone’da Olmayan Özellikle Gelebilir!

>> Avrupa’da En Fazla Yatırım Alan Markalar Belli Oldu: Listede Sürpriz İsim