Samsung Yeni Proje Geliştiriyor: Küresel Aktivistler Geliyor

Meta Avrupa hedefli

Samsung yeni proje ile birlikte küresel aktivistlere yol açmak istiyor. Bu yeni program ile birlikte şirketin sosyal sorumluluk konusunda daha fazla yer edinmek istediği anlaşılıyor.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Samsung, oldukça hareketli. Şirket akıllı telefonlar başta olmak üzere çeşitli akıllı TV ve bilgisayar gibi donanımlarda kendisinden bahsettirmeyi başarıyor. Ayrıca son yaptığı etkinlik ile birlikte iyi bir izlenim bıraktı.

Samsung tüm bunlara ek olarak metaverse dünyasında da yer almaya çalışıyor. Şirket sanal bir dünyaya destek sunarken aynı zamanda gezegene katkılarda bulunmak istiyor. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Samsung ortaklığında ilk kez Ekim 2020 tarihinde tanıtılan Generation 17 programından bahsedilmişti. Şirket bunu daha fazla geliştirmek istiyor.

Samsung yeni proje ile sosyal sorumluluk alacak

Samsung tarafından katkı sunulan bu yeni proje iklim krizi, yoksulluk ve açlık gibi sorunlarla mücadele edilmesini sağlayacak. Birleşmiş Milletler bu sorunların önüne geçebilmek için Samsung ile birlikte çalışıyor. Bu ikili küresel çapta aktivist hareketler yaratacak.

Samsung yeni proje

Özellikle son dönemlerde sadece iklim krizi bile başlı başına büyük bir problem. Her ne kadar elektrikli otomobillere geçiş ile birlikte bu konuda önemli bir yol alınsa bile yine de yeterli değil. Önümüzdeki yıllarda küresel ısınma dünyanın en büyük sorunu olarak karşımıza çıkacak. Ayrıca genel bir açlık krizi yaşandığını söyleyebiliriz.

Yeni projede genç liderler var

Samsung tarafından desteklenen bu yeni proje ile birlikte dünyanın dört bir köşesinden çeşitli liderler seçildi. Bu genç liderler kendi ülkeleri ve gezegeni için çalışacak. 2030 yılına kadar yoksulluğu sona erdirmek ve gezegeni korumak için çalışacak olan genç liderler içerisinde Türkiye’den de bir isim var.

Oğuz Ergen bu programda yer alacak. Habitat Derneği isimli sivil toplum kuruluşunda proje yöneticisi olarak çalışan Ergen, sürdürülebilir kalkınma noktasında destek verecek. Gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy S22 Ultra Depolama Alanı Bitmeyecek: İşte Nedeni!

>> Samsung Galaxy Unpacked Etkinliğinde Bakın Neler Tanıtıldı: Sürpriz Teknolojiler Var