Samsung Galaxy Unpacked Etkinliğinde Bakın Neler Tanıtıldı: Sürpriz Teknolojiler Var

Samsung Galaxy Unpacked

Samsung Galaxy Unpacked etkinliğinde birçok farklı ürün ve algoritma tanıtıldı. Böylece akıllı telefon ve yazılım dünyasında önemli bazı gelişmelerin işaret fişeği yakılmış oldu.

.

Samsung dünyanın en büyük etkinliklerinden bir tanesini yaptı. Bu etkinliğin metaverse dünyasında gerçekleşmiş olması son derece önemli bir olay olarak görülüyor. Şirketin tanıttığı ürün ve hizmetler ise bir hayli ilginç.

Şirketin kendi cihazlarında yer alan Samsung Pay uygulaması çok daha kapsamlı bir hale geliyor. Yeni ismi Samsung Wallet olan bu yeni uygulama büyük bir kullanış genişliği sunacak. Pasaportlarınızı, kartlarınızı ve hatta kripto paralarınızı bu cüzdanda saklamanız mümkün olacak. Bu yeni özelliğin tıpkı Apple cüzdan uygulaması gibi göründüğünü söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtılan ürün ve hizmetler

Etkinlikte tanıtılan bir diğer önemli hizmet ise Samsung Galaxy Watch 4 ile ilgiliydi. Yeni Wear OS ile gelecek olan Watch 4, YouTube Music dahil olmak üzere binlerce uygulamaya destek verebilecek. Böylece akıllı saatlerin çok daha entegre bir şekilde çalışması sağlanacak.

Samsung Galaxy Unpacked etkinliğinde

Samsung tarafından tanıtılan yeni bir diğer özellik Vision Booster ismi verilen bir teknoloji oldu. Samsung mühendisleri tarafından geliştirilen bu yeni özellik cihazların yüksek parlaklık nedeniyle görüntü kalitesini düşürmesini engelliyor. Normal şartlarda ekran, kendisini mevcut parlaklığa göre ayarlayamıyor. Yeni tanıtılan algoritma ile birlikte ortamın ışığına göre ekran parlaklığı ayarlanacak.

Samsung yeni kalem özelliği

Samsung Galaxy Note serisinde görmeye alıştığımız S-Pen bu defa yeni bir model ile geliyor. Galaxy S22 Ultra cihazında yeni yapılan değişiklikler ile birlikte gelişmiş bir kalem kullanılacak. Bu kalemin en önemli özelliği ise çizdiklerimizi tahmin edebilecek. Yani siz kalemi oynatmaya başladığınız andan itibaren sizin ne çizmek istediğinizi gösterebilecek.

Bazı cihazlar çok fazla ısınma problemi yaşayabiliyor. Daha büyük bataryalar nedeniyle çok enerji harcanıyor ve dolayısıyla büyük bir ısınma problemi görülüyor. Samsung bunu engellemek için “Gel TIM” isimli bir teknoloji geliştirdi. Bu yeni teknoloji sayesinde ısı transferi 3,5 kat artacak ve böylece ısınma sorunu engellenecek.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy S22 Ultra Depolama Alanı Bitmeyecek: İşte Nedeni!

>> Samsung Galaxy A13 4G Yakında Tanıtılacak: En Ucuz Samsung Telefonu!

. . . . .