Samsung Yeni Sürüş Deneyimi Büyük Şaşkınlık Yarattı (2022)

Samsung yeni sürüş deneyimi

Samsung yeni sürüş deneyimi herkesi şaşırtmayı başardı. Özellikle son dönemlerde yaptığı yeni çalışmalarla bilinen teknoloji devi bugünlerde çok daha ilginç bir alana ilgi gösteriyor.

Her sektörün farklı bir öncü markası bulunuyor. Mesela akıllı telefon alanında Samsung ve Apple en güçlü şirketler olarak görülüyor. Tesla ise elektrikli otomobiller ve otonom sürüş konusunda kendisini ilk sıraya yerleştirmeyi başardı. Ancak bazı markalar birbirlerinin yerine göz koyabiliyor.

Yeni bir teknoloji tanıtan Samsung sürüş deneyimi bakımından çok başka bir boyut yakaladı. Tesla gibi markalara meydan okuyan şirket yeni bir sürüş teknolojisi üzerinde çalışıyor. Sanal gösterge paneli ve artırılmış gerçeklik teknolojisini birleştiren Samsung yeni denemelere imza atıyor.

Samsung yeni sürüş deneyimi sunacak

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Samsung oldukça yeni bir teknoloji geliştiriyor. Bu teknoloji araçtan araca iletişim sistemi ile çalışıyor. Yeni sistem birçok farklı özellik sunuyor. Bunlardan ilki önünüzdeki aracın ardındaki görüntüyü göstermesi.

Samsung tarafından geliştirilen bu yeni teknolojinin bir diğer önemli özelliği ise gideceğiniz yol haritasını 3 boyutlu olarak gösterebiliyor. Videoda gördüğünüz üzere siz nereye giderseniz gidin tüm harita 3 boyutlu bir şekilde karşınıza çıkıyor. Böylece şirket adeta devasa bir dünya yaratıyor.

Yeni otonom sürüş teknolojileri

Samsung tarafından getirilmesi planlanan bu özellik elbette kolay bir şekilde uygulanmayacak. Böyle bir özelliğin tüm sürücülere ulaşması için uzun bir süre geçmesi gerekecek. En azından Samsung böyle bir fikre sahip. Tüm bu sistemler hızlı bir şekilde geliştirirse kullanıma sunulabilecek

Tesla ve Apple gibi markalar otonom sürüş üzerinde çalışmalar yürütüyor. Tesla daha çok araçların kendi kendisini sürebilme özelliği üzerine yoğunlaşıyor. Samsung ise işi sanal bir dünyaya çekmeyi başardı. Böylece eğlence odaklı dünyalar yaratabiliyor. Peki siz yeni Samsung sürüş sistemleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Tesla Otonom Sürüş Özelliği Tartışma Konusu Oldu: Sürücü Koltuğunda Bir Köpek

>> Sony Otonom Sürüş Sistemlerinde Çığır Açmaya Hazırlanıyor: Otomobiller Daha Akıllı Olacak (Video)