Shell Elektrikli Araç Şarj Firması Ubitricity’i Satın Aldı

Shell istasyonlarında yer alan şarj cihazı ağını genişletiyor

Enerji devi firmalardan Shell elektrikli araç şarj firması Ubitricity’i satın aldı. Böylece tehdit altında olan Petrol sektöründen firma adına geleceğe yönelik bir adım atıldı.

Satınalım, Ubitricity firmasının tamamının Shell’e katılmasını sağlayacak. Bu yılın sonunda gerekli onaylarla beraber satış işlemi gerçekleşecek. Bu alımın Shell için ne kadar malolduğu açıklanmadı. Ubitricity, Britanya’da elektrikli araç şarj sektörünün en büyük markalarından. Firmanın, Ülke çapında 2700’den fazla şarj istasyonu var. Bu rakam, ülkedeki sektörün %13’üne tekabül ediyor.

Firma, şarj cihazlarını büyük ölçüde garajı olmayan araç sahiplerini hedefliyor. Özellikle istasyonlar, sokak mobilyaları olark tarif edilen lamba direkleri, elektrik direkleri gibi noktalara entegre halde çalışıyor. Böylece bu durum ciddi bir avantaj sağlıyor. Söz konusu araçlar rahatsız edici olmadan sokak kenarında park edilen araçların kolaylıkla şarj olmalarını sağlıyor.

Shell istasyonlarında yer alan şarj cihazı ağını genişletiyor

Konuyla ilgili Shell bir açıklama yaptı. Bu satınalım sonucunda, hızla büyüyen sokakta elektrikli araç şarjı pazarına doğru genişlediklerini söylediler. Böylece ülkede firmanın 430 Shell istasyonunda bulunan 1000 adet elektrikli istasyon sayısını artırmış olacak.

Bu arada, Shell Global Mobility eş başkanlarından Istvan Kapitany bir açıklama yaptı. “Yerel makamlarla beraber çalışmak ve elektrikli araçlara geçmek isteyen artan sayıdaki müşterilerimiz için mümkün olan kolaylığı sağlamak istiyoruz.” dedi.

“Ubitricity’nın sunduğu lamba direği şarjı gibi sokak seçenekleri, şehirlerde yaşayan, çalışan ve sokak dışındaki parklara ulaşım güçlüğü olan kişiler için büyük bir kolaylık olacak.” diyerek sözlerine devam etti Kapitany.

Kapitany ayrıca, “Evde, işte ve hareket halinde müşterilerimiz ne zaman ihtiyaç duyarsa onlar için erişilebilir, uygun fiyatlı şarj istasyonları sunmayı istiyoruz.” diyerek hedeflerini dile getirdi.

Shell’in gelecek planları, 2050 yılında sıfır emisyona neden olan bir enerji sağlayıcısı haline gelmek. Bu amaç uğrunda firma, istasyonlarında da büyük değişiklikler planlıyor. Gelecekte Shell istasyonları sizi dijital ekranlarla şarj istasyonlarına yöneltecek. Ayrıca, bu istasyonlarda 150kW şarj cihazları olacak. Her istasyon enerjisini güneş panelleri ile karşılayacak. Yakınlarda yer alan ücretsiz wi-fi alanları ve alışveriş dükkanları yer alırken petrol pompaları artık bulunmayacak. İlk önce, bu tür bir istasyon Londra’da önümüzdeki aylarda hizmete hazır olacak.

Diğer haberler

>> Tesla Model S yeni tasarımıyla tanıtıldı

>> Britanya Petrol Yasağı Renault Tarafından Destekleniyor