Skype Canlı Çeviri Özelliği Türkçe Dilinde: Yabancı Dilden Konuşmak Kabus Olmayacak

Skype canlı çeviri özelliği

Skype canlı çeviri özelliği sonunda Türkçe dilinde kullanıcılarla buluşuyor. Peki bu yeni özellik ne tür avantajlar sağlayacak?

Dünyanın en popüler iletişim araçlarından bir tanesi olarak bilinen Skype canlı görüşmelerde dil bariyeri ile karşı karşıya kalmanıza neden olabiliyordu. Elbette bu sorun Skype kaynaklı değil. Problemin ana kaynağı canlı görüşme yapan kişilerin farklı dillere sahip olması.

Son derece geniş bir kullanıma sahip olan Skype sonunda tüm kullanıcıları memnun edebilecek bir özellik almaya başlamıştı. Bu özellik ile birlikte çeviriler canlı olarak yapıldı. Yani karşınızdaki farklı bir dilde konuştuğunda altta sizin dilinizde çevirisini görmeniz mümkün oldu. Şimdi ise bu özellik Türkçe dilinde de kullanıcılara sunuluyor.

Skype canlı çeviri özelliği büyük kolaylık sağlıyor

İş veya çeşitli nedenlerden dolayı skype üzerinden farklı milletlerden insanlarla konuşmak gerekebiliyor. Bu durum dil bilmeyenler için çok büyük bir endişe kaynağı haline geliyor. Microsoft tarafından geliştirilme süreci devam eden Skype yeni sürüm ile birlikte bu endişeyi ortadan kaldırıyor.

Skype canlı çeviri özelliği

Çeviri konuşmalar özelliği sayesinde isteyen herkes kolaylıkla başka milletlerden insanlarla canlı olarak konuşabilecek. Bugüne kadar Türkçe dil desteği olmayan bu özellik şimdilerde gerçek bir Türkçe dili desteği aldı. Böylece karşınızdaki kişi farklı bir dilden olsa bile Skype anlık olarak size çeviri yapacak. Bu, tüm kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlayacak.

Yeni özellik nasıl kullanılıyor

Bu yeni özelliği kullanmak son derece kolay. Sohbet sekmesinde kişinize sağ tıklayıp profili görüntüleme ile başlayabilirsiniz. Hemen ardından çeviri isteği göndere tıklayıp işlemi tamamlayabilirsiniz. Karşı tarafın bu isteği kabul etmesi ile birlikte canlı olarak çeviri hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu uygulama ile birlikte artık farklı dillerden insanlarla konuşmak kabus olmaktan çıkacak.

Yeni özellik sesi otomatik olarak çevrimiçi anlık kullanım sağlıyor. Ancak platformunun çeviri gecikmelerine karşı dikkatli olması gerekiyor. Gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Skype, Video Görüşmelerine Katılmak için Kayıt Gereksinimlerini Kaldırdı!

>> En Güvenli Mesajlaşma Uygulaması Hangisi? Signal mi, Messenger mı, Zoom mu, Skype mı, WhatsApp mi?