Twitter Güvenlik Modu Getiriyor: Siber Zorbalığa Karşı Büyük Adım

Twitter çalışanları rakip

Twitter güvenlik modu ile birlikte Siber zorbalığa karşı büyük bir adım atmak istiyor. Özellikle son dönemlerde siber alanda taciz ve zorbalık giderek arttı.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Twitter mümkün olduğunca güvenli bir ortam sağlamaya çalışıyor. Dijital taciz ve siber zorbalık gibi problemler ile mücadele eden şirket interneti daha temiz hale getirmeye gayret gösteriyor. Bunun için sürekli olarak yeni güncellemeler yapıyor.

Zararlı veya kötü amaçlı tweetlere maruz kalınmasını engellemek için güvenlik modu özelliğinin kapsamı mümkün olduğunca genişletiliyor. Eylül ayında ilk defa kullanıma sunulan mod bugüne kadar beta olarak kullanıma sunulmuştu. Şimdi ise tüm kullanıcılara ek bir özellik olarak geliyor

Twitter güvenlik modu kullanıcıları koruyacak

İngiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve ABD gibi ülkelerde Twitter hesaplarının toplam yarısı bu yeni özelliği kullanabilecek. Peki bu özellik kullanıcıları nasıl koruyacak? Aslına bakacak olursak Twitter son derece sağlıklı bir yöntem buldu.

Twitter güvenlik modu

Paylaşılan bir tweet altına yapılan yorumlar incelenecek. Bu yorumlarda nefret içerikli veya rahatsız edecek herhangi bir yanıt veren hesap bulunursa hemen engelleme işlemi yapılacak. Fakat bu engelleme tamamen devre dışı bırakma şeklinde olmayacak. İşaretlenen hesap sizi 7 gün boyunca izlemekten mahrum kalacak. Fakat sık etkileşim kurduğunuz kullanıcılar bundan etkilenmeyecek.

İstenmeyen etkileşimler engellenecek

Güvenlik modu ile ilgili yapılan açıklamalara baktığımızda platformun çok daha güvenli bir yer haline gelmek istediğini görüyoruz. Ne yazık ki günümüzde siber zorbalık yapan hesap sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Twitter bununla mücadele etmek için yaratıcı çözümler ortaya koyabiliyor. Bu yeni çözüm hem diğer hesapların sizden uzak kalmasını engelleyecek hem de güvenli bir ortam sağlayacak.

Şirketin üst düzey yöneticileri tarafından yapılan açıklamalarda bu yeni uygulamanın herkes tarafından kullanılabilir hale geleceği ifade edildi. Muhtemelen şirket birkaç ay içerisinde tüm kullanıcılara yeni özelliği iletmiş olacak.

İlgili Haberler:

>> 2021’de Twitter’da Oyun Rekorları Kırıldı! İşte En Çok Konuşulan Oyunlar!

>> Oscar Tarihinde Bir İlk: Twitter Üzerinden de En İyi Film Seçilebilecek! Nasıl mı?