SpaceX Ürünleri Dogecoin İle Satın Alınabilecek: Dogecoin Fena Fırladı

SpaceX ürünleri Dogecoin

SpaceX ürünleri Dogecoin ile satın alınabilecek haberleri ortalığa dökülünce kriptolarda yeni bir hareketlilik yaşandı. Hadi gelin merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Kripto paralar sürekli olarak daha fazla gündeme geliyor. Dijital varlıkların gelecek yıllarda çok daha yaygın bir şekilde kullanılacağı ifade ediliyor. Bu durum yatırımların dijital varlıklara kaymasına neden oluyor. Ancak Elon Musk gibi isimler bunu daha da hızlandırmaya çalışıyor.

Dijital varlıklara olan ilgisi ile bilinen Elon Musk yeni bazı paylaşımlar yaptı. Bu paylaşımlara baktığımızda kendisinin Dogecoin ile ilgili bazı planlarının olduğunu görüyoruz. Bitcoin ve Dogecoin ile ilgili çalışmalar yürüten Elon Musk ilginç tekliflerde bulunuyor. Kendisi ilk olarak Tesla’nın 2 milyar dolara yakın Bitcoin almasını sağlamıştı.

SpaceX ürünleri Dogecoin ile satışta

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara göre ünlü uzay şirketi olan SpaceX ürünleri meme kripto para birimleri ile alınabilecek. Bunun için ilk etapta Dogecoin kullanılacak. İlerleyen dönemlerde diğer kripto para birimlerine yer verilmesi bekleniyor. Tesla markasının yan ürünleri yine bu meme coinler ile alınabiliyor.

SpaceX ürünleri Dogecoin

Elon Musk kasıtlı olarak bu tür haberler ortaya atıyor. Böylece dijital varlıkların fiyatlarında istediği gibi değişimler yaratabiliyor. Fakat SpaceX tarafından çanta, kıyafet ve anahtarlık gibi ürünlerin satılacak olması aslında kripto para birimlerinin gündelik hayata daha fazla ulaşmasını sağlayabilir. Yani kripto paralarla çanta ve kıyafet almak ekosisteme büyük katkıda bulunuyor.

Dogecoin sağlam yükseliş yakaladı

Yaşanan tüm bu gelişmelerin hemen ardından Dogecoin çok ciddi bir yükseliş yakaladı. Yaklaşık olarak yüzde 15 seviyesinde yükselmeyi başaran bu kripto para birimi böylece yeniden Elon Musk ile hareketlenmiş oldu. Onun attığı tweetler nedeniyle zaten sürekli olarak fiyatı artıyor.

Birçok kişi onun piyasayı manipüle ettiğini söylüyor. Bu nedenle yoğun eleştiriler aldığını görüyoruz. Ancak kıyafet ve çanta gibi temel ihtiyaçların kripto paralarla alınabilmesi ekosisteme destek sunuyor.

İlgili Haberler:

>> Ethereum ve Dogecoin Fiyat Tahminleri Herkesi Çok Şaşırttı: ETC Bonus

>> Elon Musk Dogecoin İle Ödemeyi Kabul Etti: Fiyatta Çok Sert Yükseliş Yaşandı