Snapchat Sosyal Medya Rekoru Kırdı: Açılın Mekanın Sahibi Geldi

Snapchat sosyal medya rekoru

Snapchat sosyal medya rekoru ile gündemde. Popülerliğini yavaş yavaş kaybetmeye başlayan bu platform son zamanlarda yeniden kullanıcı sayısını artırdı. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

.

Özellikle son dönemlerde Snapchat listede geri sıralara doğru düşüyordu. Onun bu kadar geriye düşmesinin en büyük nedeni hiç şüphesiz rekabetin artmasıydı. Facebook o dönemlerde Instagram ile birlikte dünyanın en büyük sosyal medya sitesi olarak ön plandaydı. Şu anda da Facebook yine lider konumda. Ancak rekabet tahmin edilenden çok daha yüksek.

Twitter ve TikTok ile birlikte rekabette zirve noktalara ulaştığımız şu günlerde Snapchat yeniden üst sıralara doğru yerleşmeyi başardı. Bu sosyal medya platformu 2021 yılının ikinci çeyreğinde bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 23 oranında artış yakalamayı başardı. Böylece küresel çapta 293 milyon kullanıcı sayısına ulaştılar.

Snapchat sosyal medya rekoru kırıyor

2017 yılında piyasaya sürülen ve ilk etapta popülerliğini arttırdıktan hemen sonra biraz düşüş yaşayan Snapchat şimdi yeniden yukarı tırmanıyor. Günlük olarak kullanıcı sayısı 293 milyon seviyesine ulaştı. Spotlight sisteminin bu büyümede büyük bir payı olduğu ifade ediliyor. Bildiğiniz üzere bu özellik sayesinde TikTok ile benzer bir konuma ulaştı.

Snapchat sosyal medya rekoru

Twitter dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alıyor. Özellikle son dönemlerde kullanıcı sayısını artıran Twitter bile 206 milyon günlük kullanıcı sayısında kaldı. Böylece Snapchat bu platformu bile geçmiş oldu. Yaşananlar elbette hisse senetlerine yansıdı. Snapchat hisse fiyatı sadece 1 yıl içerisinde 77,92 dolar seviyelerine kadar ulaştı.

Snapchat her geçen gün popülerliğini artırıyor

TikTok gibi platformlar çıktığı ilk günden itibaren hızlı bir şekilde yükselişe geçti. Ancak Snapchat Bunun yerine daha yavaş yavaş bir yükseliş sağladı. Facebook ise çıktığı ilk günden beri lider olmaya devam ediyor.

Özellikle önümüzdeki aylarda Snapchat platformu biraz daha büyümeye devam edecek. Ancak TikTok gibi bir rakip varken büyümesi sınırlı kalabilir. Peki siz bu uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Instagram Fenomenlerinin Aylık Geliri Dudak Uçuklatan Seviyelere Ulaştı: Bu Rakamlara İnanamayacaksınız

>> Clubhouse Davetiye Dönemine Son Verdi: Herkes Kullanabilecek


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here