Sony LinkBuds S, En Küçük ve En Hafif ANC Kulaklık Olabilir!

Sony, yakın zamanda satışa sunması muhtemel gerçek kablosuz kulaklığı Sony LinkBuds S ile rakiplerine ciddi göz dağı verebilir, teknoloji severleri de mutlu edebilir. Zira pek çok gelişmiş özelliği olması beklenen kulaklk, aynı zamanda ufak ve hafif yapısıyla da rakiplerinden ayrılabilecek. İşte detaylar.

.

Sony’nin yeni kulaklığı Sony LinkBuds S, yakın zamanda resmiyet kazanabilir. ANC yani aktif gürültü engelleme modu bulunan ve kulak içi olarak tasarlanan kulaklık, silikon başlıklara sahip ve adeta “kulağa tak ve unut” tipi bir ürün. Yani en azından şu an söylenenler bu yönde.

WinFuture sitesinde yer verilen bilgilere göre Sony LinkBuds S, hem çok ufak boyutlarda hem de çok hafif olacak. Öyle ki, her bir kulaklığın yalnızca 4 gram olacağı söyleniyor. Şu an pazarda yer alan bazı iddialı kulaklık modelleriyle kıyaslama yapmak gerekirse…

Apple AirPods Pro, kulaklık başına 5.4 gram ağırlıkta.
Beats Studio Buds, kulaklık başına 5.1 gram ağırlıkta.
Samsung Galaxy Buds Live, kulaklık başına 5.6 gram ağırlıkta.

Sony LinkBuds S, En Küçük ve En Hafif ANC Kulaklık Olabilir! İşte Detaylar!

Yine WinFuture’da yer verilen bilgilerin devamında, Sony’nin yeni kablosuz gerçek kulaklığı hem aktif gürültü engelleme hem de ses sunumu tarafında fazlasıyla iddialı olacak.

Bildiğiniz gibi ANC sayesinde, özellikle gürültülü ortamlarda büyük ölçüde gürültüyü filtreleyebiliyorsunuz. Böylece daha iyi müzik dinleyebilir ya da gelen telefon aramalarında daha rahat iletişim kurabilirsiniz.

Öte yandan Sony LinkBuds S, 5mm sürücülerle gelecek. Aslında standart LinkBuds’taki 12mm sürücülere kıyasla daha küçük oldukları ortada, ama hem daha ufak boyutlarda hem de daha hafif olduğu detaylarını göz önüne alırsak bu normal.

Ayrıca, Sony’nin pil ömrü tarafında da ciddi geliştirmeler yapacağı konuşuluyor. Örneğin, taşıma ve şarj kutusundaki şarj faktörüyle birlikte tek şarj ile 20 saate kadar müzik dinleme deneyimi mümkün. Sadece kulaklıklardaki pil detayından yola çıktığımızda ise, tek şarj ile 6 saate kadar müzik dinlemek mümkün.

Sony LinkBuds S gerçek kablosuz kulaklığın yakın zamanda 199 euro fiyat etiketiyle satışta olması bekleniyor. Sony, teknoloji severlere bu kulaklık için siyah, beyaz ve bej olmak üzere 3 farklı renk seçeneği sunabilir.

İlgili Haberler:

>> Akıllı Telefon Kullanımı Stres Seviyesini Bulutlara Çıkarıyor: Yeni Bilimsel Araştırma

. . . . .