19 Mayıs Kutlamaları Nerelerde ve Nasıl Yapılacak?

Yarın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı. Bayramın tüm ülkemizde coşkuyla kutlanması bekleniyor. Pek çok kuruluş, bu özel gün için herkesin katılabileceği ücretsiz etkinlikler planlıyor. Bu haberimizde bazı ilgi çekici etkinliklerden size kısaca söz edeceğiz. İşte 19 Mayıs kutlamaları.

19 Mayıs Kutlamaları: İBB, Bayramı Maltepe Etkinlik Alanı’nda kutlayacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında, Maltepe Etkinlik Alanı’nda özel kutlamalar gerçekleştirecek.

19 Mayıs’ta toplu taşıma araçlarının ücretsiz kullanılabileceğini de belirtelim.
Herkesin ücretsiz olarak katılabileceği etkinlikler, saat 13:00 itibarıyla başlayacak.

Hem gösterilerin hem de konserlerin olacağı etkinlikte, kapanışı 21:30’da sahneye çıkacak olan Murat Boz yapacak. Bu konserle birlikte etkinliğe yüz binlerce kişinin katılım göstermesi bekleniyor.

İstanbul Beşiktaş Belediyesi, 19 Mayıs’ta hem koşu hem de konserler düzenleyecek

19 Mayıs günü, saat 17’00 itibarıyla Ortaköy Meydanı’ndan başlamak üzere O Zaman Renk Koşusu gerçekleştirilecek.

Saat 21:00’de ise, şarkıcı Zeynep Bastık sahne alacak. Barbaros Meydanı’nın yakınlarındaysanız kaçırmayın.

İstanbul Kadıköy Belediyesi, 19 Mayıs’ta pek çok eğlenceli etkinlik gerçekleştirecek

Kadıköy Belediyesi, etkinlikler için buluşma mekânını Kalamış Atatürk Parkı olarak belirledi. Saat 10:00 itibarıyla bisiklet turu için toplanma gerçekleştirilecek ve ilerleyen saatlerde DJ performansından dans gösterilerine, konserlere kadar pek çok etkinlik olacak.

Detaylı takvim için buraya göz atabilirsiniz.

Samsun’da 19 Mayıs Yarı Maratonu gerçekleştirilecek

Samsun Valiliği’nin resmi internet sitesinde yer verilen takvime göre, 19 Mayıs’ta, saat 07:40 itibarıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunma merasimi gerçekleştirilecek.
Saat 09:00 itibarıyla 19 Mayıs yarı maratonu başlayacak. Katılım için Fuar Caddesi’nde olmanız gerekiyor.

Saat 09:25 itibarıyla da gökyüzünde bayrağımız açılacak. Bu etkinlik de Tütün İskelesi’nden izlenebilecek.

Saat 10:00 itibarıyla da kutlama ve tören programı başlayacak. Etkinlikler kapsamında, saat 19:00 itibarıyla Yalın konseri de gerçekleştirilecek. Bu konser için Batıpark’ta olmalısınız.

Takvimdeki tüm detaylar için buraya göz atabilirsiniz.

19 Mayıs Kutlamaları Nerelerde ve Nasıl Yapılacak?

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Kutlamaları kapsamında Edis konseri düzenleyecek

-18 Mayıs 2022 saat 20.00 Altınpark-‘Melek Mosso’ konseri
-19 Mayıs 2022 saat 20.00 Gençlik Parkı-‘Edis’ konseri

GameX – Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı da kapılarını 19 Mayıs’ta açacak

Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı GameX, 19 Mayıs 2022 tarihinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açıyor. Her yıl on binlerce oyun severin katıldığı GameX’e bu yıl aynı zamanda 19 Mayıs 2022 Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda gençleri buluşturacak. Bölgenin en büyük cosplay yarışmasının ve turnuvalarının da gerçekleşeceği GameX’te ziyaretçiler hem büyük ödül için yarışacak hem de birbirinden renkli görüntülere tanık olacak.

Tabii siz de bulunduğunuz il ve ilçenin belediyelerinin resmi websitelerine göz atarak etkinlik programlarını görebilirsiniz.

Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı ‘ndan kutlama mesajı

19 Mayıs 1919, Türk milletinin tam bağımsızlık ve özgürlük umutlarını inanca dönüştürecek kurtuluş ateşinin yakılıp Milli Mücadele’nin başlatıldığı gündür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’a çıktığı günü “Ben, 1919 senesi Mayıs’ı içinde Samsun’a çıktığım gün elimde, maddi hiçbir kuvvet yoktu. Yalnız büyük Türk milletinin asaletinden doğan ve benim vicdanımı dolduran yüksek ve manevi bir kuvvet vardı. İşte ben bu ulusal kuvvete, bu Türk milletine güvenerek işe başladım. Ben Türk ufuklarından birgün kesinlikle bir güneş doğacağına, bunun hararet ve kuvvetinin bizi ısıtacağına, bundan bize bir güç çıkacağına o kadar emindim ki bunu âdeta gözlerimle görüyordum.” diyerek büyük özverilerle yürütülen Millî Mücadele sonrasında kurulan cumhuriyeti hürriyetin, bağımsızlığın, egemenliğin yılmaz bekçileri olarak gördüğü Türk gençliğine emanet etmiştir.

Bu anlamlı günün yıl dönümünde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Milli Mücadele’nin tüm kahramanlarını saygıyla, minnetle anıyoruz.

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu olsun!

İlgili Haberler:

>> Akıllı Telefon Kullanımı Stres Seviyesini Bulutlara Çıkarıyor: Yeni Bilimsel Araştırma