Sony Xperia Pro dudak uçuklatan fiyatı ile satışa sunuldu!

sony xperia pro

Sony Xperia Pro ABD’de satışa sunuldu. Premium olarak nitelendirilen, çıkış fiyatı ile şaşkınlığa uğratan yeni modelin işte özellikleri.

Sony’nin 5G bağlantı desteğine sahip ilk akıllı telefonu ABD’de satışa sunuluyor. Uzun süredir beklediğimiz modelin adını ilk kez Şubat 2020’de duymuştuk. 2020’nin sonunda tanıtılması beklenen modelin tanıtımı defalarca ertelendi. Fakat sonunda Xperia Pro karşımızda. 2.500 Dolarlık fiyat etiketine sahip model, fiyatını karşılayacak kadar iyi özelliklere sahip mi merak konusu. İşte piyasadaki en pahalı telefonlardan biri olan model hakkında tüm ayrıntılar.

Sony Xperia Pro, 4K ekran ile karşımıza çıkıyor!

6,5 inçlik bir ekrana sahip olan model, 4K çözünürlüğünde OLED ekranlar karşımıza çıkıyor. Teknik özelliklerine baktığımızda ise Qualcomm’un Snapdragon 865 yonga seti ile geldiği görü­lüyor. 2.500 Dolar fiyat etiketine sahip bir modelin Snapdragon 865 işlemcisi ile karşımıza çıkması kullanıcıları şaşırttı. Çünkü bu fiyata sahip olan bir modelin Snapdragon 888 işlemcisi ile geleceği tahmin edilmekteydi.

sony xperia pro

Cihazın en çok dikkat çeken özelliklerinden biri ise kameralarda harici ekran olarak kullanılabilmesi. Fiyatının bu derece yüksek olmasının sebeplerinden en büyüğü bu özelliği diyebiliriz. Cihazda bulunan HDMI girişi sayesinde kameraya rahatlıkla bağlanabiliyor. Ayrıca sunduğu 4K çözünürlük sayesinde ise referans ekran olarak kullanılabiliyor. Görüntüleri aktarmak için ise 5G özelliği, yardımınıza koşan en iyi özellik diyebiliriz. Yüksek hızlı bağlantı desteği sayesinde çekilen görüntüleri maksimum hızda aktarab­­il­mek mümkün.

sony xperia pro

Cihazın HDMI girişi ile harici bir kameraya bağlanabilmesi çok iyi bir özellik. Fakat Xperia Pro modelinin kendi kamerasını da es geçmemek lazım. 4K çözünürlüğünde 60 kare videolar çekebilen Xpreia Pro, HDR videolar da çekebiliyor. Ayrıca cihazın dört yanında bulunan güçlü antenleri sayesinde, 5G bağlantı desteği ile sonuna kadar veri kullanımını hedefliyor.

2.500 Dolar fiyat etiketine sahip olan modelin ülkemizde satılacağına dair henüz bir haber yok. Fakat ülkemizde satılsa dahi, gündelik kullanıcıların kullanamayacağı kadar pahalı bir telefon. Kameralarda referans ekran kullanılması için ise çok küçük bir ekrana sahip. Bu yüzden ülkemize gelse dahi tercih edilmeyecektir.

İlgili Haberler

>> Sony Xperia Compact serisi tekrardan hayat buluyor

>> Xperia 1 Ⅲ bombastik özellikler ile gelecek