SpaceX Mühendisinin LinkedIn Hesabı Kapatıldı: Politika İhlali

Uzayda İnternet Devrimi Starlink

SpaceX Mühendisinin LinkedIn hesabı, platformun politikalarını ihlal ettiği gerekçesiyle kapatıldı. Bu olay, dünya genelinde büyük ilgi gören bir işe alımın ardından gerçekleşti.

14 yaşındaki bir genç mühendisin yazılım alanında kariyerine SpaceX’te başlayacağı haberleri hala gündemi meşgul ederken, bugün ortaya çıkan bir gelişme, Kairan Quazi adlı genç yazılımcının LinkedIn hesabının kapatılmasına yol açtı.

SpaceX Mühendisinin LinkedIn Hesabı kriterlere uymuyor

Bugün aktarılan ve çeşitli kaynaklarca doğrulanan habere göre Kairan Quazi’nin hesabı, LinkedIn tarafından iki yıl boyunca kısıtlandı. LinkedIn, hesabın minimum yaş sınırı olan 16 yaşını ihlal ettiği gerekçesiyle bu kısıtlamayı uyguladı. Hem Kairan Quazi hem de teknoloji çevreleri, bu karara tepki gösterdi. Platform, kısıtlama süresinin sonunda hesabın tekrar herkese açık olacağını belirtti.

SpaceX mühendisinin LinkedIn

Genç yetenek, Instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla LinkedIn’i eleştirdi ve dünyanın en popüler şirketlerinden biri olan SpaceX’te çalışırken, LinkedIn gibi bir platformda hesap sahibi olamamasının mantıksız olduğunu dile getirdi. Ayrıca kariyerindeki gelişimi için hesabından faydalanma ihtiyacının olduğunu ifade etti ve LinkedIn’in bu konuda düzenlemeler yapmasını istedi.

SpaceX Mühendisinin LinkedIn Hesabı Tartışmada

Quazi, SpaceX’in en genç takım üyesi olarak çalışmaya başlamadan hemen önce hesabına uygulanan kısıtlamanın duyurusunu yapmıştı. Bu nedenle, bu paylaşımın popülerliğinin hesabının kapatılma sebebi olduğu düşünülüyor.

SpaceX dünyanın en büyük uzay şirketleri arasında ve bir hayli popüler. Birçok mühendis bu şirketle çalışmak istiyor ve bu durum onun popülerliğini artırıyor. LinkedIn tarafından yapılan bu askıya alma işlemi ise tepkilere neden oldu. Peki siz konuyla alakalı ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> İnanılmaz! LG, Lastik Gibi Uzayabilen Ekran Yaptı: Serbest Biçimli Ekran