Spotify Müzik Keşfetmenizi Sağlayacak: Yeni Özellik Geliyor

Spotify müzik keşfetmenizi

Spotify müzik keşfetmenizi sağlayacak bomba gibi bir özellik ile geliyor. Kullanıcıların arkadaşları ile ortak müzik dinleyebilmelerini ve çeşitli müzikler keşfetmelerini sağlayacak olan bu özellik büyük kolaylık sunacak.

Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik platformu olarak bilinen Spotify her geçen gün yeni özellikler kazanıyor. Bu özellikler kimi zaman kullanıcıların daha fazla müzik keşfetmesini sağlarken bazen ortaklaşa bir şeyler yapmalarına destek sunuyor. Birçok konuda olanak sağlayan uygulama şimdilerde müzikseverleri sevindirecek bazı yeni özellikler alıyor.

Bu özellikler şimdilik beta testleri ile sunuluyor. Eğer kullanıcılar bu özellikleri beğenirse herkese dağıtımı gerçekleştirilecek. Öncelikle gelen ilk özellik sevilen şarkıcıların beğeni kazanabilecek şarkılarının öne çıkarılması oldu. Bu şarkılar bir önizleme olarak kullanıcıların karşısına çıkacak.

Spotify müzik keşfetmenizi kolaylaştıracak

Yeni özellik ile birlikte beğenilen şarkıların çalma listesine eklenmesi sağlanıyor. Sosyal medya hesaplarından isteyenler bu şarkıları paylaşacak. Yaklaşık olarak 15 adede kadar yeni öneri sunulacak. Günlük güncellemeler ile birlikte daha fazla keşif imkanı sunulacak. Kanvas döngülerine göz atılabilecek.

Spotify müzik keşfetmenizi

Bu yeni gelecek olan özellikler ile birlikte sevilen şarkıcılar tek bir yerden takip edilebilecek. Bu sayede kafa karışıklığı yaşamadan kolaylıkla şarkılar gruplara ayrılacak. Sosyal medya hesaplarından paylaşım yaptığınızda hikayenin arka planında şarkıyı olduğu gibi eklemek mümkün olacak.

Yeni özellik şimdilik deneme aşamasında

Spotify tarafından kullanıcılara sunulacak olan bu yeni özellik henüz deneme aşamasında. Önümüzdeki aylarda deneme aşamasının tamamlanması ve bütün kullanıcılara sunulması bekleniyor. Bu özelliği şu anda İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda ve Kanada gibi ülkelerde oturan kullanıcılar tercih edebilecek.

Genellikle çevrimiçi müzik devi Beta sürecini uzatmıyor. Bu nedenle kısa bir süre içerisinde kullanıcılarla yeni özellikler paylaşılacak. Bu özelliklere belki de yeni güncellemeler ile birlikte bazı detaylar eklenebilir. Peki sizce Spotify daha başka hangi yeni özellikler almalı?

İlgili Haberler:

>> Spotify Yeni Özelliğini Kullanıma Hazırlıyor: TikTok Gibi Olacak

>> Spotify Rusya Hizmetlerini Tamamen Durdurdu: Ülke Taş Devrine Döndü