En Fazla Radyasyon Yayan Akıllı Telefonlar Belli Oldu: Kanser Hastalıklarına Neden Oluyor

En fazla radyasyon yayan

En fazla radyasyon yayan akıllı telefonlar açıklandı. Dünyanın en ünlü markalarının listede yer aldığını görüyoruz.

.

Radyasyon günümüzün en önemli problemleri içerisinde yer alıyor. Akıllı telefonlar, bilgisayarlar ve çeşitli müzik aletleri radyasyon yayıyor. Elektronik cihazların tamamının radyasyon yayması ile birlikte kanser gibi hastalıklar ortaya çıkabiliyor. Bazı cihazlar diğerlerine göre daha fazla radyasyon yayıyor.

Konuyla ilgili ortaya çıkan bazı araştırmalara göre düşük seviyede radyasyon yayan cihazlar kanser gibi hastalıklara neden olmuyor. Fakat radyasyon oranının son derece yüksek olduğu akıllı telefonların çok ciddi kanser hastalıklarına neden olduğunu görüyoruz. Telefonlardan yayılan radyasyon nedeniyle vücut bazı hastalıklara yakalanabiliyor.

En fazla radyasyon yayan modeller

Radyasyonun vücut tarafından emilme oranına SAR deniliyor. Eğer bu oran yüksekse telefonların insan sağlığına çok daha fazla zarar verdiği biliniyor. Bu değerin maksimum seviyesi ise 2 W/kg olarak biliniyor. Bu değerin üzerine çıkan tüm radyasyon oranları çeşitli ağır rahatsızlıklara neden olabiliyor.

En fazla radyasyon yayan

En fazla radyasyon yayan cihaz Motorola Edge oldu. Bu cihazın diğerlerine oranla çok daha fazla radyasyon yaydığını görüyoruz. BanklessTimes tarafından yapılan araştırmalara göre bu cihazlar birçok kullanıcıda ağır kanser hastalıklarına neden olabiliyor. ZTE Axon 11 5G modeli ise bir diğer ağır radyasyon oranı ile ön plana çıkıyor.

Radyasyon dalgaları ağır kanser hastalıklarına neden olabiliyor

Akıllı telefonlardan yayılan radyasyon nedeniyle bazı kanser hastalıklarının gelişimi kolaylaşıyor. Özellikle SAR değerinin yüksek olması en önemli etken olarak görülüyor. OnePlus 6T en fazla radyasyon yayan üçüncü cihaz oldu. Listeye baktığımızda Sony, Google ve Oppo gibi birçok markanın yine benzer yüksek radyasyon oranlarına sahip olduğunu görüyoruz.

Birçok markanın eski modelleri genellikle yüksek radyasyon oranları ile ön plana çıkıyor. Özellikle eski modellerde bu radyasyonu engelleyecek donanımlar yer almıyor. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Vivo X Fold Katlanır Telefon Dudak Uçuklatan Fiyat İle Geliyor!

>> OnePlus Ace Oyun Telefonu Güçlü İşlemcisiyle Rakip Tanımayacak!

. . . . .