Spotify Rekor Abone Sayısına Ulaştı: Beklentileri Aştı

Spotify rekor abone sayısına

Spotify rekor abone sayısına ulaşmayı başardı. Özellikle son dönemlerde bu uygulamanın çok daha hızlı bir şekilde büyüdüğünü görüyoruz.

Küresel çapta bir çok kişinin kullandığı Spotify büyümeye devam ediyor. Bu aralar şirketler bilançolarını açıklıyor. Mesela Netflix ciddi bir üye kaybına uğramıştı. Bu nedenle şirketin hisselerinde önemli ölçüde düşüş görüldü. Spotify ise bu durumu daha farklı bir şekilde atlatmayı başardı.

Hatırlayacağınız üzere bir dönem Spotify hakkında “üyeliğini iptal et ve Spotify’i sil” kampanyaları bile başlatılmıştı. Bu kampanyalara rağmen şirket büyümeyi başardı. Covid ile ilgili yanlış bilgiler içeren podcast paylaşımları nedeniyle baskıya maruz kalan spotify her şeye rağmen büyüdü.

Spotify rekor abone sayısına ulaştı

Apple Music tarafından alınan zam kararı ile eş zamanlı olarak açıklanan Spotify abone sayısı beklentileri fazlasıyla aştı. Konuyla ilgili yapılan açıklamalara baktığımızda Spotify ücretli abone sayısının 182 milyon olduğunu görüyoruz. Şirket böylece ücretli abone sayısını 2 milyon düzeyinde artırmayı başardı.

Spotify rekor abone sayısına

Aktif kullanıcı sayısına baktığımızda 406 milyonu aştıklarını görüyoruz. Yaklaşık olarak yüzde 19 seviyesinde bir artış gerçekleşti ve böylece 422 milyona kadar yükseldiğini görüyoruz. Sosyal medyadaki tartışmalara ve kampanyalara rağmen şirket büyümeyi başardı. Hem ücretli abone sayısında hem de aktif abone sayısında önemli oranda artış görülüyor.

Spotify büyümesini devam ettirecek

Bu aralar şirketler birçok büyük problem ile karşı karşıya. Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaş nedeniyle hepsi ülkeden çıkmak zorunda kaldı. Her ne kadar bazıları küçümserse bile yine de Rusya pazarı oldukça büyük.

Spotify böylesine büyük bir pazarı kaybetmesine rağmen yine de büyümeyi başardı. Açıkçası kimse böyle bir büyüme beklemiyordu. Apple Music ile ilgili alınan zam kararının ardından büyüme hızının daha fazla artacağı söylenebilir. Peki siz Spotify hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Spotify, FC Barcelona ile Dev Bir Anlaşmaya İmza Attı! İşte Detaylar

>> Spotify Müzik Keşfetmenizi Sağlayacak: Yeni Özellik Geliyor