Honda Otonom Taksi Projesi Büyük Rağbet Görecek: Dev Rakip Geliyor

Honda otonom taksi projesi

Honda otonom taksi projesi büyük bir rağbet görecek gibi duruyor. Özellikle son dönemlerde otonom araçlara çok büyük bir önem verildiğini biliyoruz.

Küresel çapta otonom otomobiller ile ilgili çalışmalar son hızıyla devam ediyor. Dünya çapında otomobil üreticileri bu işle düzenli olarak ilgileniyor. Hatta bazı şirketler alanda çok ciddi ilerleme kaydetti bile. Dünya çapında ve birçok ülkede otonom sürüş teknolojileri iyiden iyiye geliştirildi.

Bugünlerde gözler Honda markasında çevrildi. Üçüncü seviye otonom sürüş teknolojisini tanıtan şirket böylece yeni bir araç serisine imza attı. Konu ile ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığımızda Honda markasının Tokyo’da otonom bir taksi hizmeti için çalışmalarını devam ettirdiği görülüyor.

Honda otonom taksi projesi

Otonom sürüş denilince akıllara genellikle Tesla geliyor. Fakat Honda yaptığı yeni çalışmalarla birlikte onun elinden bu ünvanı alacak gibi görünüyor. Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığımızda Tokyo’nun otonom taksi hizmet merkezi olma ihtimali bulunduğunu görüyoruz.

 Honda otonom taksi projesi

Honda tarafından geliştirilen yeni sistem ile birlikte Tokyo’da otonom taksi hizmeti başlıyor. Böylece Japonya’da ulaşım artık eskisinden çok daha kolay olacak. Aslına bakacak olursak Japonya’da zaten ulaşım şartları son derece iyi. Fakat yeni geliştirilecek olan sistem ile birlikte çok daha hızlı bir ulaşımın ortaya çıkacağı görülüyor.

Güvenli ve hızlı seyahat ön planda

Tokyo günümüzün en önemli ulaşım örneklerinden bir tanesini oluşturuyor. Honda tarafından geliştirilecek otonom taksi hizmetleri ile birlikte şehirde hem hızlı hem de güvenli bir ulaşım sistemi ortaya çıkmış olacak. Zaten Tesla uzun bir süredir buna benzer çalışmalar yapıyordu. Fakat Honda elini biraz daha çabuk tuttu diyebiliriz.

Otonom araçlar belirli yollarda hız yapmadığı için daha güvenli görünüyor. Fakat normal sürücüler hız kurallarını ihlal etme ihtimaline sahip. Bu nedenle otonom sistemlerin çok daha güvenli olduğunu söyleyebiliriz. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Citroen Türkiye İçin Otomobil Üretecek: Önemli Açıklamalar Yapıldı

>> Otomobil Dünyasında Yaşananlar: İşte Öne Çıkan Gelişmeler (19 – 26 Nisan)