Starbucks Robotlarla Hizmet Verecek: Geleceğe Hoşgeldiniz

Ukrayna savaşta yapay zeka

Starbucks robotlarla hizmet vermeyi planlıyor. Böylece yeni bir çağın başlamış olduğunu bizlere canlı bir şekilde gösterecek. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün ayrıntılara birlikte göz atalım.

Dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Starbucks yeni denemeler yapıyor. Bu şirket daha çok kahvesinin tadı ile gündeme geliyordu. Şimdi ise yaptığı yeni denemelerle gündeme bomba gibi oturmak istiyor. Teknoloji dünyası bugünlerde bu kahve zinciri hakkında konuşacak gibi görünüyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre bir şubede robotlar çalışacak. Amazon ve Starbucks işbirliği ile kasasız şube açan şirket böylece robotları önemli bir alanda kullanmış olacak. Ayrıca Amazon Go ile birlikte dijital ödeme yöntemi tercih edilecek.

Starbucks robotlarla hizmet sunacak

Devasa kahve zinciri Starbucks kasasız ve kasiyersiz mağazasını ilk olarak ABD’nin New York şehrinde açtı ve hizmetlerine başladı. Hem Amazon hem de Starbucks işbirliği ile açılan bu mağaza her şeyi dijital olarak sağlayacak. Ödemeler de dahil olmak üzere tamamı dijital ortamda gerçekleşecek.

Starbucks robotlarla hizmet

Şimdilik Starbucks baristalara veda etmeyecek. Ancak ilerleyen dönemlerde şirketin asıl hedefinin bu olduğu biliniyor. Yani tamamen dijital ortamda ve tamamen otomatik olarak kahve alınacak. Şimdilik Starbucks işletmelerinde kasa ve kasiyerler yer almayacak. Bunun yerine tamamen her şey otomatik sisteme bağlanacak.

Birçok şirket otonom sistemlere geçiyor

Bu konuda çalışmalar yapan sadece Starbucks değil. Aynı zamanda başka bazı şirketlerin de benzer çalışmaları olduğunu biliyoruz. Mesela ABD’de Domino’s pizza tarafından benzer bir çalışma başlatılmıştı. Teslimatlar tamamen kendi kendini süren araçlar tarafından gerçekleştirildi. Böylece kuryeler devre dışı bırakıldı.

Starbucks 2022 yılı içerisinde en az iki kasasız şube daha açmayı planlıyor. Ayrıca bunu dünyanın tüm ülkelerine yaygınlaştırma hedefi var. Böylece kasa ve kasiyerleri tamamen iş hayatından çıkarıyor. İlerleyen dönemlerde tamamen dijital bir sisteme geçmek isteniyor. Peki siz her şeyin otonom hale gelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Yapay Zeka Temelli Yürümeyi ve Uçmayı Becerebilen Yeni Nesil Robot: Leonardo (LEO)

>> Huawei HarmonyOS alacak cihazlar kesinleşti: Sizin de cihazınız HarmonyOS alacak mı (Liste)