Yüzünü Maske Şeklinde Boyayan Youtuber Sınırdışı Edilecek: Büyük Ses Getirdi

Yüzünü maske şeklinde boyayan
Google News Abone Ol

Yüzünü maske şeklinde boyayan iki Youtuber sert bir ceza alacak gibi görünüyor. Bugünlerde pandemi süreci şaka kaldırmayacak boyuta ulaştı. Hadi gelin konu ile ilgili tüm detaylara birlikte bakalım.

Pandemi süreci özellikle şu dönemlerde çok sert bir şekilde devam ediyor. Hindistan’da günlük 400 bin vaka açıklaması işin sadece bir yönünü ortaya koyuyor. Dünya çapında virüsün yayılma hızı giderek daha fazla artış gösteriyor. Kimileri ise bu durumdan sadece şaka çıkarıyor. Endonezya’da yaşanan bir durum bazılarının aslında çok umursamadığını gösterdi.

2 youtuber Endonezya’da markete girdiler. Burada şaka amaçlı olarak yüzlerine maske makyajı yaptılar. Bu makyaj adeta maske gibi görünüyor ve kesinlikle kendisini belli etmiyor. 3,4 milyon aboneye sahip olan Youtuber videoda markete maskesiz bir şekilde giriyor.

Yüzünü maske şeklinde boyayan 2 Youtuber sınır dışı edilebilir

Pandemi sürecinin şanssız ülkeleri içerisinde yer alan Endonezya ve Bali tedbirleri sıkı tutmaya çalışıyor. Josh Paler Lin ve Leia Se isimli 2 youtuber ise bu kısıtlamaları hiçe sayarak makyaj yapıp markete girdi ve video viral oldu. İnternette birçok kişi tarafından videonun paylaşılması üzerine yetkili kurumlar devreye girdi.

Yüzünü maske şeklinde boyayan

Bali’li yetkililer bu 2 youtuber ile ilgili pasaportlarına el konulması kararını aldı. Ayrıca onların sınır dışı edilip edemeyecekleri ise henüz net değil. Yapılacak olan değerlendirmeler sonucunda buna karar verilecek. Mevcut video YouTube platformundan kaldırıldı ve ikili özür diledi.

Sınır dışı edilme ihtimalleri var

Bu ikisinin sınır dışı edilme gibi bir ihtimali var. Her ne kadar onlar içerik üreticisi olduklarını ve insanları eğlendirmek istediklerini söyleseler bile yine de yetkili kurumlar ceza vermemekte kararlı. Şimdilik cezanın sadece para ile sınırlı kalması bekleniyor.

Bu ikilinin ayrıca sınır dışı edilme gibi bir ihtimali var. Böyle bir durumda ülke tepki alabilir. Konu ile ilgili Hukuk ve İnsan Hakları Bakanlığı Bölge Ofisi araştırmalarına devam ediyor. Peki sizce bu iki Youtuber için nasıl bir karar verilmeli?

İlgili Haberler:

>> YouTube, Android Ve iOS’a Kafa Karıştırıcı Özellikler Ekledi, Video Kalitesi Neye Göre Belirlenecek?

>> Tim Cook Videosu Büyük Beğeni Topladı: Hiç Kimse Bu Kadar Eğlenceli Olmasını Beklemiyordu (Video)


CEVAP VER