Tarih Yolculuğuna Çıkmak İsteyenlere Benzersiz Bir Site Oluşturuldu

tarih yolculuğuna çıkmak isteyenlere

Yaklaşık olarak 13,8 milyar yıldır devam eden tarih yolculuğuna çıkmak isteyenlere eşsiz bir web sitesi oluşturuldu. Bu web sitesinde aklınıza gelebilecek tüm tarihi olaylar yer alıyor. Hadi gelin hem bu siteye hem de diğer detaylara birlikte bakalım.

Bugüne kadar çok fazla tarihi olay yaşandı. Bunlardan bazıları insanlığa olumsuz yönde etki ederken kimileri ise olumlu bir dokunuş yaratmayı başardı. Yeni geliştirilen bir web sitesi kullanıcıları tarihsel bir yolculuğa çıkararak tüm olayları gösteriyor. Mesela büyük ve önemli savaşlar siteden sıralı bir şekilde görülebiliyor.

Elbette tarih denilince akıllara ilk olarak savaş gelmemeli. Bu web sitesinde tüm kategorilerde tarihin başlangıcından itibaren önemli olaylar yer alıyor. Sitenin tasarımı ise dikkat çekici detaylar içerisinde yer alıyor.

Tarih yolculuğuna çıkmak isteyenlere doğru bilgiler içeren bir kaynak

Yeni geliştirilen histography.io isimli bu web sitesi, sadece saniyeler içerisinde istediğiniz tarihi olayı bulmanızı sağlıyor. Ünlü tasarımcı Matan Stauber tarafından geliştirilen web sitesi etkileşimli zaman çizelgesi olarak tanımlanıyor. İmparatorlukların yaşadığı tüm tarihi olaylar ve mimari alanda yaşananlar buradan görülebiliyor.

tarih yolculuğuna çıkmak isteyenlere

Web sitesi, bu bilgileri Vikipedi üzerinden elde etti. En eski dönemlerden 2015 yılına kadar olan detayları gösteriyor. Şimdilik 2015 yılı sonrasına ait tarihi olaylar yer almıyor. Bu web sitesinde yer alan eğlenceli özelliklerinden yararlanmak ise son derece kolay.

Tarih yolculuğuna çıkaran web sitesi nasıl kullanılır?

Bu web sitesini kullanmak istiyorsanız ilk etapta ana sayfaya giriş yapmanız gerekiyor. Hemen ardından ekranın alt kısmında tarihin dilediğiniz kısmına gitmenizi sağlayan bir çubuk olduğunu görebilirsiniz. Sol tarafa baktığınızda da bazı kategoriler olduğunu farkedebilirsiniz. Buradaki kategorileri inceleyerek istediğiniz herhangi bir tanesini seçebilirsiniz.

Yeni geliştirilen web sitesinde rastgele hikayeler sunan kısımlar da mevcut. Burada yer alan tüm tarihi bilgiler Vikipedi kaynaklı olduğu için tamamen doğru diyebiliriz. Hem keyifli hem de verimli vakit geçirmek isteyenler için önerilebilecek bir web sitesi. Bu web sitesini inceledikten sonra yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Twitch, Üyeleri Sitede Yaşanmasa Bile Şiddet Sebebiyle Banlayabilecek

>> En Büyük Anonymous Eylemleri: Onlar Sandığınızdan Çok Daha Tehlikeli (Video)