TCL Alcatel 1L Pro çok uygun fiyatı ile sahnede yer alıyor: Giriş segmentte rakipsiz

Alcatel 1L Pro

TCL Alcatel 1L Pro modeli tanıtıldı. Yeni modelin çok uygun fiyatı ile dikkat çektiğini de belirtelim. İşte giriş segment yeni model hakkında tüm detaylar.

.

TCL’nin Alcatel modellerini genellikle tabletlerde ülkemizde görmekteydik. Söz konusu modellerin ilgi görmesinin en büyük sebebi ise, uygun fiyatlı modeller olarak karşımıza çıkıyor olması. Özellikle son zamanlar ülkemizde de satışa sunulan TCL akıllı telefonlarının incelediğimizde, fiyat performans odaklı modeller olduğunu söyleyebiliriz. TCL’nin Alcatel 1L Pro modeli de TCL tarafından tanıtıldı. Öncelikle cihazın özellikleri ve fiyatı hakkında bilgileri vermeden önce, az sonra göreceğiniz modelin, bir giriş seviyesi akıllı telefon olduğunu unutmayın. Her ne kadar uygun fiyatlı olsa da, söz konusu model, giriş seviyesi akıllı telefon segmentinde olduğunu belirtelim.

TCL Alcatel 1L Pro çok uygun fiyatı ile sahnede yer alıyor

Alcatel 1L Pro modeli, Eylül ayında Latin Amerika, Orta Doğu ve Afrika’da piyasaya sürülecek. Aynı zamanda ortalama olarak 127 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacağını da belirtelim. Daha sonraki zamanlarda ise Türkiye’de de satışa sunulacağına dair iddialar mevcut. Genellikle dev markaların, genellikle fiyat performans ürünlerini ülkemizde satışa sunduğunu görmekteyiz. Bu yüzden, Alcatel 1L Pro modelinin Türkiye ihtimaline ilişkin ortaya atılan iddianın gerçek olma ihtimali bir hayli yüksek.

Alcatel 1L Pro

Cihazın tasarım detaylarını incelediğimizde ön panelinde damla çentikli bir ekranın bizleri karşıladığını görüyoruz. Ayrıca bu tasarımda çene bölgesinin bir hayli kalın olduğunu söyleyebiliriz. Zaten piyasadaki diğer giriş seviye akıllı telefon modellerine baktığınızda, benzer bir tasarım anlayışı ile karşılaşmanız normal. Hatta piyasadaki çoğu akıllı telefon modelleri, henüz damla çentikli tasarımı kullanmıyor.

Arka tarafına baktığımızda ise, Alcatel 1L Pro modelinin, dikey konumlandırılmış üçlü kamera kurulumuna sahip olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu kameraların çözünürlüğü hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Aynı zamanda bu arka panelde bir de parmak izi sensörü bulunuyor. Helio A20 işlemcisini çalıştıran akıllı telefon 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolama ile karşımıza çıkacak.

İlgili Haberler

>> TCL TAB 10S Neler Sunuyor? Yorumlar ve İnceleme yazımız burada

. . . . .