John McAfee Hakkında Bilmedikleriniz: Hayat Hikayesi Film Senaryosu Gibi

John McAfee hakkında

John McAfee hakkında bugüne kadar bilinmeyen bazı detaylar var. Herkes onu vergi kaçırmaktan aranan bir suçlu olarak biliyor. Hadi gelin onun gerçek hayat hikayesine birlikte bakalım.

.

Dünyanın en ilginç adamlarından bir tanesi olan John McAfee, genellikle antivirüs yazılımcısı olarak biliniyor. Fakat kendisinin hayat hikâyesinden bakıldığında ABD siyasi hayatına bile damga vurduğunu görüyoruz. Fakat uyuşturucu ile içli dışlı olması onu biraz farklı bir noktaya itti.

1945 yılında İngiliz ve Amerikalı bir ailenin çocuğu olarak hayata gözlerini açtı. Alkol sorunları olan McAfee’nin babası o henüz 15 yaşındayken intihar etti. Hayata tutunmaya devam eden John McAfee, matematik alanında oldukça iyiydi. 1968 yılında NASA tarafından yürütülen Apollo projesine programcı olarak girdi. Hemen sonrasında hayatı büyük ölçüde değişti.

John McAfee hakkında bilmedikleriniz: Bilgisayarların karanlık yüzünü gördü

1980 yılında kendisi bilgisayarların karanlık dünyasını keşfetti. İlk bilgisayar virüslerinden bir tanesi olan Brian onun dikkatini çekmeyi başardı. Bilgisayar virüslerini devre dışı bırakmayı sağlayacak bazı yazılımlar geliştirmeye çalıştı. Sonunda o konuda başarılı oldu.

John McAfee hakkında

McAfee Associates isimli bir şirket kurdu ve çok ciddi miktarda gelir elde etti. Bu şirket siber güvenlik yazılımı üretiyordu. Böylece bilgisayarları zararlı yazılımlara karşı koruyabiliyordu. 2010 yılına geldiğimizde ise şirket Intel tarafından satın alındı. Hemen sonrasında John McAfee bu antivirüs yazılımının çok kötü olduğunu açıklamaya başladı.

John McAfee ABD başkan adayı oldu

2016 yılında yapılan ABD başkanlık seçimlerinde özgürlük partisi aday olarak onu gösterdi. Hemen ardından 2020 ABD başkanlık seçimlerinde tekrardan aday oldu ve onunla ilgili ortaya atılan bir iddia kötü sonuçlandı. Söylentilere göre kendisi milyonlarca dolar vergi kaçırmaktan sorumlu.

ABD mahkemeleri tarafından suçlu bulunan McAfee, İspanya’da tutuklanarak hücreye gönderildi. Ülkesine iade edilmeme ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyordu. Fakat beklenmeyen bir şekilde İspanya iade edilmesi gerektiğine karar verdi. Bunun üzerine hücresinde ölü olarak bulundu. Bazıları suikast olduğunu söylese bile kimileri intihar konusunda ısrarcı. Peki siz onun hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> VMware’in Yayınladığı 2021 Global Security Insights Raporu Her Yerde Çalışan İşgücünü Hedef Alan Saldırıların Arttığını Gösteriyor

>> Avrupa Birliği Facebook Gibi Teknoloji Firmalarını Zorlamayı Sürdürüyor

. . . . .