TCL Fiyat Konusunda Rakiplerini Kızdırabilir

TCL, giriş seviyesine yönelik yeni akıllı telefon modeli TCL 305’i görücüye çıkardı. Yüksek pil kapasitesine sahip olan telefon, düşük fiyat etiketiyle de Android kullanıcılarını etkilemeyi hedefliyor.

.

TCL 305, yakın zamanda pek çok teknoloji severin yeni akıllı telefonu olabilir. Bu, ürünün teknik anlamda üst düzey olduğu, tasarımıyla çığır açtığı anlamına gelmiyor. Yine de, “uygun fiyat” faktörü de bu saydığımız maddeler kadar önemli bir madde ve 305 de bu konuda iddialı.

TCL fiyat tarafında da iddialı. Ürünün yalnızca 228 dolarlık fiyat etiketinin olması bekleniyor. Bu da TL olarak hesapladığımızda, 3 bin TL civarı bir fiyat etiketine denk geliyor. Tabii kâr payı ve vergiler eklendiğinde, bu fiyatın biraz daha yukarı çıkması mümkün. Yine de, yüksek kurlar sebebiyle yerli kullanıcılar için ideal bir seçim de olmayabilir. Bunu şimdiden bilmek çok zor.

TCL 305, 5000mAh değerde pille geliyor

TCL 305’in öne çıkan özelliklerinden bir tanesi olarak pil değerini gösterebiliriz. Ürün, 5000mAh pile sahip ve bu pilin gündelik kullanımda tek şarj ile 2 günü geride bırakması bekleniyor. Hızlı şarj var mı derseniz, pek de etkileyici bir çözüm yok aslında. Kutuda, 10w değerde bir adaptör yer alıyor ve telefonu da bununla şarj edebileceksiniz. Henüz detay verilmemiş, ama muhtemelen Type-C bağlantı noktası ve kablosu olacaktır.

6.52 inç değerde ekran, pek çok kullanıcı için ideal

Telefonun ekran tarafında IPS LCD çözümü sunması bekleniyor. HD+ çözünürlüklü bu ekran, tahmin edeceğiniz üzere yüksek performans hedeflemiyor. Gündelik kullanımda; sosyal medya gezintileri, kısa videolar ve görüntülü sohbetler için iyi performans sunabileceği belirtiliyor.

Ayrıca, parmak izi okuyucu sensörünün de arka tarafta konumlandırıldığını belirtelim. Yani ekrana yedirilmiş sensör mekânizması yok. Zaten giriş seviyesi bir ürün için böyle bir beklentiye girmek de şu an için pek mantıklı değil.

TCL Fiyat Konusunda Rakiplerini Kızdırabilir

Android 11 (Go Edition) işletim sistemli bir telefon! TCL fiyat tarafında da iddialı!

Go Edition sürümü, bildiğiniz gibi giriş seviyesi telefonlara yönelik hazırlanan bir sürüm. Böylece mütevazi sistem bileşenleri olmasına rağmen aynı anda pek çok işlemin yapılabilmesi ve pek çok uygulamanın çalıştırılabilmesi hedefleniyor. Kısacası Android 11’in daha hafifletilmiş, ama genelde pek çok özelliğini barındıran bir sürümü bu.

TCL 305, Helio A22 çipset, 2GB RAM, 64GB dahili depolama ve microSD kart desteği gibi özelliklere sahip. Özellikle çipset ve RAM değeri biraz korkutabilir, ama Android Go Edition sürümü sayesinde iyi performansların sunulabileceği düşünülüyor.

Dediğimiz gibi, 228 dolarlık bir telefon bu. Henüz net çıkış tarihinin belli olmadığını da söyleyelim.

Son olarak, telefonun kameralarından da kısaca bahsedelim. Arka tarafta 13+2+2MP’den oluşan üçlü sistem var. Ön tarafta da 5MP selfie kamera var. İyi ışıklı ortamlarda, ortalama sonuçlar bekleyebiliriz.

İlgili Haberler 

>> Telekom Operatörü Çalışanlarına Haber Yolladı: Aşı Olmayan İşten Çıkarılacak!

. . . . .