Teknoloji Şirketleri Yeni Projelerle Gençlere Destek Oluyor: İşte En Çok Merak Edilenler

Teknoloji şirketleri yeni projelerle
Google News Abone Ol

Teknoloji şirketleri yeni projelerle birlikte büyük imkanlar sağlamaya çalışıyor. Özellikle Microsoft bu alanda ilginç destekler sunuyor. Hadi gelin ortaya çıkan bu duruma birlikte daha detaylı göz atalım.

Teknoloji şirketleri her geçen gün farklı projelerle karşımıza çıkıyor. Onların bu konuda en büyük amaçlarından birisi de iş arayan gençlerin dijital becerilerini geliştirebilmek. Bunu sağlamak için bazı özellikler kazandırılmak isteniyor. Mesela Türkiye’de Habitat derneği konuyla ilgili önemli çalışmalara sahip.

Öte yandan küresel şirketlerden Microsoft kendi üzerine düşeni düzenli bir şekilde devam ettirmek istiyor. Firmanın; dijital ofis ortamı, dijital içerik oluşturma, çevrimiçi ortak çalışma, online iletişim ve resimlerle çalışma gibi çeşitli eğitimleri bulunuyor. Bu eğitimler ile birlikte gençlerin çok daha rahat iş bulabilmesi sağlanmak isteniyor.

Teknoloji şirketleri yeni projeler ile birlikte gençleri geleceğe hazırlıyor

Sadece Microsoft değil aynı zamanda diğer firmaların benzer çalışmaları olduğu görülüyor. Mesela Oracle bu konuda en çok bilinen firmalar içerisinde yer alıyor. Bu şirketin özellikle yazılım alımında çok ciddiyi genç yatırımları olduğunu söyleyebiliriz. Gençler dijital uyum sağladıkça iş hayatında başarılı olmaları çok daha kolay hale geliyor.

Teknoloji şirketleri yeni projelerle

Dünyanın en büyük teknoloji firmaları şu sıralar gençlerle çalışmak için büyük en gayretler sarf ediyor. Mesela Apple geçtiğimiz günlerde gençlerin App Store ile ilgili eğitim almasını sağlamıştı. Ayrıca şirket çevrimiçi bazı eğitimlerle gençlere destek olmaya çalışıyor. Fakat Microsoft bu konuda çok daha ön planda diyebiliriz.

Yeni projeler artarak devam edecek

Ortaya çıkan detaylara göre Microsoft gibi firmaların yaptığı projeler artarak devam edecek. Böylece hem bilinirlikleri hem de toplum tarafından prestijleri artacak. Bunu bütün teknoloji şirketleri fazlasıyla istiyor. Asıl önemli olan gençlerle daha fazla birliktelik kurabilmek. Ayrıca onlar içerisinden yetenekli olanlar şirket bünyesine dahil edilebilir. Bu bile bir artı olarak karşımıza çıkıyor.

Özellikle Microsoft gibi şirketlerin yaptıkları eğitimler ilerleyen yıllarda artarak devam edecek. Peki siz bu eğitimler hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Apple, M1 İşlemcili Yeni Nesil iPad Pro Modelini Tanıttı

>> Teknoloji Milyarderleri Servetlerini Pandemi Sonrasında Artırmaya Devam Edecek


CEVAP VER