Telefon Batarya Ömrünü 5 Yöntemle Uzatın

Elektrikli otomobil projesine

Büyük bir öneme sahip olan telefon batarya ömrünü 5 yöntem kullanarak uzatabilirsiniz. Bu yöntemler cihazınızın batarya ömründe gözle görülür bir seviyede iyileşme sağlayacaktır. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Akıllı telefonlar günlük hayatımızın neredeyse tamamında kullanılıyor. Mesaj atacağımız zaman veya arama yapmak istediğimizde akıllı telefonlar imdadımıza yetişiyor. Oyun oynamak istediğimizde veya video izlerken yine akıllı telefonları kullanıyoruz. Peki bunları yapmak için bataryalar yeterli boyutta mı?

Günümüzde batarya boyutları 6000 mAh seviyelerini bile geçiyor. Buna rağmen batarya gücünün yeterli olup olmadığı tartışma konusu. Sizler için hazırladığımız rehber niteliğindeki bu yazı ile birlikte cihazınızın batarya ömrünü uzatabilirsiniz.

Telefon batarya ömrünü 5 yöntemle uzatın: Karanlık mod kullanımı, telefonu az şarj etme ve ekran parlaklığı

Telefon bataryanızın ömrünü uzatmak istiyorsanız mutlaka karanlık mod kullanın. Uygulama geliştiricileri bile birçok uygulamaya karanlık mod eklemek için büyük çaba harcıyor. AMOLED ekranlar siyah pikselleri aydınlatamadığı için güç tasarrufu sağlanıyor.

telefon batarya ömrünü 5 yöntemle

Önerebileceğimiz 2. yöntem ise telefonunuzu az şarj etmeniz ile ilgili. Ne kadar az şarja takarsanız o kadar uzun bir süre kullanım imkanı olur. Birçok üretici bataryanızı yüzde 10’a düşmeden şarja takmamanızı öneriyor. Böylece daha az elektrik alan bataryalar kullanım açısından uzun ömürlü olacaktır.

Ekran parlaklığı bizim önerdiğimiz bir diğer önlem. Eğer ekran parlaklığını arttırırsanız bu durum şarjınızın kısa bir süre içerisinde bitmesine neden olacaktır. Sürekli olarak telefonu şarja takmak batarya ömrünü kısaltır.

Mobil veri ve güncellemelere dikkat edin

En çok dikkat etmeniz gereken konulardan birisi de mobil verinin açık olup olmadığıdır. Eğer mobil veri açık kalırsa bu aynı zamanda şarjınızın çok hızlı bir şekilde tükeneceği anlamına geliyor. Bu nedenle kullanmadığınız zamanlarda mobil veriyi kapatabilirsiniz.

Cihazınıza indireceğiniz güncellemeler yine en önemli konulardan bir tanesi. Eğer indireceğiniz güncelleme batarya ömrüne zarar veriyorsa bunu yapmayabilirsiniz. Peki sizin de batarya ömrünü uzatmak için kullandığımız yöntemler var mı? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Xiaomi, 200W hızlı şarj ile karşımıza çıkabilir: Şimdi iPhone düşünsün!

>> Yok artık! Bu telefon 160W şarj desteği sunacak: İşte detaylar