Dijital Çin Parası Rekor Katılımla Geliştiriliyor: Bitcoin Yasaklarının Nedeni Belli Oldu

ABD vs Çin mücadelesi

Dijital Çin parası kullanıma açılıyor. Geliştirme aşaması devam eden bu dijital para için rekor düzeyde katılım sağlandı. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Dijitalleşme dünyanın kaçınılmaz gerçekleri arasında yer alıyor. Neredeyse her alanda dijitalleşme devam ederken para birimleri elbette sabit kalamazdı. Çin ulusal paralar ile ilgili önemli bir karar aldı. Böylece dijital Yuan ortaya çıktı. Bildiğiniz üzere ülkenin yasal para birimi Yuan. Böylece ülke, tarihte bir ilki başardı.

Dijital Yuan ile ilgili çalışmalar devam ederken işin başka bir boyutu ortaya çıkmış oldu. Çin uzun bir süredir Bitcoin ile ilgili yasaklama kararları alıyordu. İlk olarak madenciler ülkeden çıkarıldı. Hemen ardından dünyanın en büyük kripto para borsaları içerisinde yer alan Binance için erişim yasağı getirildi. Neden böyle kararlar alındığı sonunda belli oldu.

Dijital Çin parası 2022’de hazır olabilir

Çin bu dijital para birimi için herhangi bir sorun çıkmasını istemiyor. İşte tam da böyle bir nedenden dolayı geliştiriciler ile ortak çalışmaya devam etmek istiyor. Dijital Yuan, muhtemelen 2022 yılında Pekin Kış Olimpiyatları’nda kullanılabilecek. O döneme kadar yaklaşık olarak 10 milyon kişiyle testler yapılacak. Böylece bu dijital para biriminin sorun çıkarmaması amaçlanıyor.

Dijital Çin parası

Dijital Yuan yapılan testler ile birlikte kısa bir süre içerisinde hazır olacak. Çin vatandaşlarının tamamının kullanımına sunulacak olan bu sistem tarihte bir ilk olarak kayıtlara geçiyor. Çeşitli güvenlik önlemlerinin de alınacağı dijital para sistemi muhtemelen diğer ülkeler tarafından da uygulanacak.

Bitcoin yasaklarının perde arkası ortaya çıkmış oldu

Kripto paralara en sert müdahale gösteren ülke Çin oldu. Dijital Yuan projesi nedeniyle kripto paraların neden dışlandığı ortaya çıktı. Çin Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paralara adeta düşman gibi davranıyordu.

Dijital para ile kripto paraları birbirinden ayırt etmek gerekiyor. Kripto paraların herhangi bir merkezi yokken dijital paralar belirli bir merkeze bağlı. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Belirlediğiniz Şifreler Yeterince Güçlü Mü: Bu Araştırma Sonuçları Ocak Söndürür

>> İş Hayatında Kadınlar vs Erkekler: Çok İlginç Sonuçlar Çıktı