Xiaomi, 200W hızlı şarj ile karşımıza çıkabilir: Şimdi iPhone düşünsün!

150W hızlı şarj

Xiaomi, önümüzdeki dönemde 200W hızlı şarj destekli bir akıllı telefon ile karşımıza çıkabilir. İşte ortaya çıkan iddialar hakkında tüm detaylar.

Akıllı telefon sektöründe, bir çok dev, yeni modelleri ile yarışa girdiler. Kullanıcıların, bir akıllı telefonda aradığı en temel özellik ise şarj hızı. Çoğu dev marka şarj sorununu, büyük batarya ile çözmeye çalıştılar. Fakat bir süre sonra söz konusu modellerin batarya ömrü beklendiği gibi uzun kalmadı. Daha sonrasında çoğu markadan hızlı şarj adaptörleri görmeye başladık. Hatta Apple, Samsung gibi devler, amiral gemisi modellerinin kutusunun içinde bu hızlı şarjlı adaptörü sunmadılar.

Xiaomi ise, yakın zamanda 200W hızlı şarj desteği ile gündeme geldi. Çinli devin, ilerleyen dönemlerde 200W hızlı şarj destekli akıllı telefonlar ile karşımıza çıkacağı söylentiler arasında. İşte ayrıntılar.

Xiaomi, 200W hızlı şarj ile karşımıza çıkabilir

Xiaomi, HyperCharge ismini verdiği hızlı şarj teknolojisini, Mi 11 serisi ile birlikte tanıtmıştı. Söz konusu teknoloji, 120W şarj desteği sunuyordu. Bu sayede, çok kısa bir şarj ile telefonu gün boyu kullanacak kadar kapasiteye erişebiliyorduk. Xiaomi durmadı ve, 200W hızlı şarj üzerinde çalışmalara başladı. Eğer bu özellik, iddia edildiği kadar, optimize ve sorunsuz çalışırsa, şarj hızı konusunda görebileceğimiz tek lider Xiaomi olacaktır.

Xiaomi 200W şarj

200W şarj teknoljoisi, bazı kaynaklarda NuVolta Technologies ismi ile ortaya çıktı. Xiaomi’nin NuVolta Technologies olarak adlandırdığı yeni teknoloji hakkında bazı raporlar da sızdırıldı. Söz konusu NuVolta Technologies çipi, sektördeki en yüksek güç çıkışına sahip en hızlı şarj çipi olarak karşımıza çıkıyor. Bölümlenmiş pil ile 200W şarj sunacak olan yeni Xiaomi modelleri, kullanıcıları bir hayli heyecanlandırıyor.

Son zamanlarda amiral gemisi modellerde görmeye alışık olduğumuz çift hücreli çip, akıllı telefonların pil sorununa önemli bir çözüm getirdi. Öyle ki, akıllı telefonların bu kadar hızlı şarj desteğine ulaşabilmesinin en büyük sağlayıcısı, bu çift hücreli piller olarak karşımıza çıkıyor. Xiaomi’nin 200W şarj ile sunacağı modellerinin ne zaman tanıtılacağı hakkında bir bilgi yok. Önümüzdeki günlerde yeni ayrıntılar sızdırılacaktır.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Redmi 9T yorumları ve inceleme: Bütçe dostu akıllı telefon