PS4 Kripto Para Madenciliği İçin Kullanıldı: Pes Artık Dedirttiler

En çok satan PS4 PS4 kripto para madenciliği

PS4 kripto para madenciliği için bugüne kadar hiç kullanılmamıştı. Kripto para madenciliği sonunda bu cihazları da Bitcoin kazmak için kullanmaya başladı. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte göz atalım.

Kripto paralar henüz yeni bir teknoloji. Altın veya klasik kağıt para ile kıyaslandığında sadece 10 yıllık bir geçmişi var. Fakat kısa bir süre içerisinde dünyanın en değerli dijital devrimlerinden bir tanesini başardı. Bitcoin ve kripto paralar bu nedenle büyük bir ilgi görüyor. Bitcoin madenciliği ise bununla doğru orantılı olarak artış gösteriyor.

Her ne kadar madencilik faaliyetlerinin artırılması olumlu gibi görünse bile aslında bazı problemler yaratıyor. Mesela çok ciddi bir enerji tüketimine neden oluyor. Ukrayna güvenlik servisi bir bölgede çok ciddi elektrik harcaması olduğunu fark etti. Bunun üzerine o bölgede bazı operasyonlar gerçekleştirildi.

PS4 kripto para madenciliği birçok donanımla yapıldı

Ortaya çıkan son detaylara göre Ukrayna Güvenlik Servisi Vinnytsia kentinde gizli bir kripto para madencilik çiftliği yakaladı. Bu çiftliklerde ekran kartı olması bekleniyordu. Fakat tuhaf bir şekilde buralarda PlayStation 4 olduğu görüldü.

PS4 kripto para madenciliği

Yapılan çalışmalar sonucunda faillerin burada oyun konsolu ile kripto para madenciliği gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Oyun konsolu ile madencilik yapılması bugüne kadar hiç rastlanır bir durum değildi. Ukraynalı yetkililer grafik kartı, işlemci ve PlayStation 4 oyun konsolu dahil olmak üzere toplam 5000 parça donanım ele geçirdi.

PlayStation 4 Bitcoin kazmak için mantıklı mı?

Yaşanan bu gelişmeler üzerine PlayStation 4 cihazlarının madencilik için uygun olup olmadığı sorusu akıllara geldi. Herhangi bir PlayStation 4 Ethereum madenciliğinde Radeon RX 580 ekran kartı ile eşit olabilir. Fakat bu durum karşımıza performans açısından geride kalmış bir cihaz çıkaracaktır.

Bölgede çok ciddi bir elektrik harcaması yapılması faillerin ceza almasına neden olacak. Kaçak bir şekilde elektrik kullanan bu kişiler PlayStation 4 ile Bitcoin madenciliği yapan ilk madenciler olarak kayıtlara geçti. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Dijital Çin Parası Rekor Katılımla Geliştiriliyor: Bitcoin Yasaklarının Nedeni Belli Oldu

>> FAST Para Transfer Üst Limiti Değiştirildi: Yeni Üst Limit Ne Kadar Oldu