WhatsApp, Telegram’ın Beğenilen Özelliğini ve Dahasını Getiriyor!

whatsapp

Telegram’da yıllardır kullanılan bir özellik, yakında WhatsApp platformuna da gelebilir. Belki basit bir özellik, ama fazlasıyla kullanışlı olduğu düşünülüyor. Evet, anket özelliği.

WhatsApp, yakında yayınlamayı planladığı yeni sürümüyle kullanıcılara anket yapma özelliğini sunabilir. Yıllardır Telegram’da olan, beğenilen ve WhatsApp ‘a da gelmesi beklenen özellik, nihayet çok yakınımızda olabilir. PhoneArena’da yer alan bilgilere göre yetkililer, platformdaki grup sohbetlerde kullanılabilecek anket özelliğini hazırlıyor ve yakında da kullanıma sunacak.

Aşağıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğiniz üzere, grup konuşmalarında, gruptaki katılımcıların görüşlerini rahatlıkla alabilmek için anket düzenlenebilecek. Önce soruyu, sonrasında da seçenekleri belirleyecek, ardından da süreyi netleştirip kullanıma hazır hale getirebileceksiniz. Maksimum seçenek sayısı ve süre sınırları gibi detaylar henüz bilinmiyor.

Hazırlanan anket ve verilen cevapların uçtan uca şifrelemeyle koruma altına alınacağını da belirtelim. En azından şu an söylenti boyutunda olan detaylar bu yönde. Peki kişisel kullanımda anket olmayacak mı derseniz, hayır diyebiliriz. Zaten şahsi sohbetlerde anket gibi bir özelliğin çok da kullanışlı olabileceğini söylemek güç.

WhatsApp, Telegram'ın Beğenilen Özelliğini ve Dahasını Getiriyor!

WhatsApp ‘in üzerinde çalıştığı tek yeni özellik bu değil, dahası da yolda!

WhatsApp ‘in iOS sürümünde görülen bu anket özelliği, haliyle firmanın üzerinde çalıştığı tek yeni özellik değil. Örneğin, gelen mesaja bir süre basılı tuttuğunuzda karşınıza bazı durum emojileri çıkacak ve bunlar arasından bir tanesini seçerek size gelen mesaja hızlıca tepkinizi gösterebileceksiniz, olumlu ya da olumsuz olarak.

Öte yandan, sesli arama tarafında da hem ses kalitesi hem de arayüz olarak yeni düzenlemelerin yapılması bekleniyor. Örneğin, güncelleme geldikten sonra, konuşma yaparken gerçek zamanlı olarak ses dalgalarınızı dahi takip edebileceksiniz.

Son olarak, aradığınız eski bir mesajı daha kolay bulabilmek için yenilenmiş bir arama motoru ve arayüzü üzerinde de çalışmalar var.

WhatsApp, an itibarıyla dünyanın en popüler mesajlaşma platformlarından bir tanesi. Yazılı, sesli ve görüntülü sohbetler gerçekleştirebiliyor, fotoğraf ve video gibi medya dosyaları paylaşabiliyorsunuz. İster şahsi isterseniz de ticari amaçlı kullanabileceğiniz platform, yeni özellikler sayesinde popülaritesini sürdürmeye devam edecektir diye düşünüyoruz.

İlgili Haberler:

>> Sony ve Honda, Güçlerini Birleştiriyor! Ne İçin Mi? İşte Detaylar!