Telegram Yeni Güncellemeleri Bomba Gibi Geliyor: Ödeme Ve Planlanmış Sesli Sohbet Sürprizi

Telegram ücretli hizmet

Büyük bir merakla beklenen Telegram yeni güncellemeleri bomba gibi geliyor. Peki bu defa uygulamada hangi özellikler güncellenecek? Hadi gelin detaylara birlikte bakalım.

WhatsApp tarafından gizlilik ihlalleri yapılması nedeniyle Telegram çok daha çekici hale geldi. Özellikle Türkiye’de Telegram adeta büyük bir göç aldı. Hatırlayacağınız üzere WhatsApp tarafından önemli bir bildirim yapılmıştı. Buna göre WhatsApp mesajlaşmaları Facebook ile paylaşılacaktı.

Böyle bir değişiklik yapılması ne yazık ki Facebook platformu için son derece vahim sonuçlar ortaya koydu. Telegram ise gücünü daha fazla arttırdı. Şu anda yeni güncellemeler sayesinde pazardaki konumunu çok daha önemli ölçüde baskın hale getirecek. Yeni gelecek güncelleme ile birlikte Android için yeni animasyonlar eklenecek. Böylece çok daha eğlenceli bir uygulama bizi bekliyor olacak.

Telegram yeni güncellemeleri bakın neler oldu

Telegram tarafından getirilecek ikinci önemli özellik ise gelişmiş video oynatıcı ile kendisini gösterecek. Ekranın sağ veya sol tarafına iki kez dokunulması halinde 10 saniye ileriye ya da geriye almak mümkün olacak. Gelecek olan yeni diğer özellik görsellere yaklaşma ile ilgili. Sohbet içindeki görseller doğrudan büyütülebilecek.

Telegram yeni güncellemeleri

Anlık mesajlaşma uygulaması tarafından yapılan açıklamaya göre Android için doğrudan indirme seçeneği ve yeni web Telegram gündemde. Böylece platformun yenilik istediği çok net bir şekilde anlaşılıyor. Ayrıca sesli sohbetler için mini profil oluşturmak mümkün olacak. Son iki özellik uygulamayı daha fazla ön plana çıkarabilir. Bunlardan ilki planlanmış sesli sohbet olacak.

Telegram yeni değişikliklerle güçleniyor

Platform tarafından getirilecek bir diğer değişiklik ise ödemeler konusunda olacak. Bu ödemeler ile birlikte sanatçılar ya da gruplara bağış yapma imkanı ortaya çıkacak. Ayrıca bildiğiniz üzere zaten Telegram üzerinden satıcılarla alışveriş yapma imkanı bulunuyor.

Bu anlık mesajlaşma uygulaması eğer bu şekilde güncellemeler yapmaya devam ederse muhtemelen WhatsApp gibi platformları geçecek. Ancak rekabetin kızgın devam edeceğini söyleyebiliriz. Peki siz bu yeni güncellemeler ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Telegram Görüntülü Görüşme Özelliği Gruplar İçin Gelecek Ay Geliyor

>> Telegram WebZ İle WebK Başladı: Yepyeni Tasarımlarla Geliyor