Son dakika! Telegram paralı oluyor, işte detaylar

Telegram Paralı
Güvenilir kaynaklar tarafından ortaya çıkan belgelere göre Telegram artık paralı olacak. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar
Geçtiğimiz yıl WhatsApp sözleşmesinin ortaya çıkması ile WhatsApp kullanıcıları bir hayli azaldı. Kişisel verilerinin paylaşılmasına tepki gösteren kullanıcılar farklı mesajlaşma uygulamalarına yöneldi. O dönemlerde en çok kullanıcı kazanan uygulama ise Telegram oldu. WhatsApp sayesinde birçok müşteri kazanan Telegram yeni özellikleriyle de kullanıcıların arttırmayı başardı. Fakat ortaya çıkan bilgilere Telegram kullanıcılarının azalacağını söyleyebiliriz. İşte ücretli abonelikler ile karşımıza çıkacak Telegram hakkında ortaya çıkan tüm söylentiler.

Son dakika! Telegram paralı oluyor, işte detaylar

Bildiğiniz üzere Telegram uygulamasında kullanım esnasında bazı reklamlar karşımıza çıkıyor. Kullanıcıların WhatsApp’ı tercih etmesindeki en büyük sebep ise WhatsApp’ta reklamların olmaması diyebiliriz. Telegram ise kullanıcıların karşısına reklam çıkartmamak adına önemli bir adım attı. İddia edilen bilgilere göre Telegram, ücretli bir abonelik ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu ücretli abonelik sayesinde Telegram’dan Premium üyeliği satın alan kullanıcıların karşısına reklam çıkmayacak. Ücretli üyeliği almayan kullanıcılar, hala Telegram uygulamasını kullanmaya devam edebilecek. Fakat ücretsiz üyelik ile Telegram kullananların karşısına fazlasıyla reklamlarını çıkacağını söyleyebiliriz.
Telegram paralı
Her ay farklı özellikler ile karşımıza çıkıp kullanıcıları mutlu eden Telegram’ı bu sefer kullanıcıları üzen bir haber ile karşımıza çıktı. Artık ücretli bir abonelik ile reklamları son verecek olan Telegram uygulamasının artık tercih edilmeyeceği düşünülüyor. Çünkü WhatsApp’ın tercih edilmesindeki en büyük sebep söz konusu uygulamanın karşımıza reklam çıkartmıyor olması.
Telegram’ın abonelik fiyatı hakkında henüz ortaya çıkan bir detay yok. Bazı kaynaklar tarafından sızdırılan bilgilere göre abonelik ücreti çok fazla olmayacak. Fakat ülkemizde artan kur değerlerinden dolayı çok yüksek ücretler karşımıza çıkabilir. Bu sebepten dolayı artık Telegram’ın ülkemizde o kadar yaygın kullanılmayacağı düşünülüyor. En azından ücretsiz abonelik kullanan kullanıcıların atması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde Telegram reklamsız abonelik ücreti hakkında yeni sızıntılar gerçekleşecektir daha fazla haberden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler:

>> Türkiye’den Almanya Para Transferi Şaşırtıcı Şekilde Arttı! Peki neden?

>> WhatsApp Herkese Para Dağıtıyor: Zuckerberg Çok Israrcı