Vivo orta seviye cihazı V21 5G tanıtıldı: Türkiye’ye gelirse çok satar!

Vivo V21 5G tanıtıldı

Vivo, orta segmentin kralı 5G destekli yeni modeli V21 5G’yi kullanıcıların beğenisine sundu. İşte yeni modelin fiyatı ve özellikleri.

Vivo V20 geçen Ekim ayında piyasaya sürüldü ve görünüşe göre Çinli şirket halefi Vivo V21 5G üzerinde çoktandır çalışıyor. Adından da anlaşılac­ağı gibi, bu cihaz 5G ağlarını destekleyecektir, oysa V20 yalnızca 4G idi. Vivo V21 serisi son zamanlarda adından söz ettirmemişti. Fakat geçtiğimiz 2 hafta içerisinde karşımıza çıkan haberler, yeni modelin çok yakın bir tarihte geleceğini işaret etmişti. Fakat Vivo tarafından kesin bir tarih sunulmadı. Buna rağmen sızdırılan bilgilerden haftalar sonra Vivo V21 5G modeli tanıtıldı. Kullanıcılar tarafından olumlu yorumlar alan yeni model hakkında işte ortaya çıkan tüm detaylar.

Yeni modelin Arka tarafını incelediğimizde, diğer Vivo modellerinde alışık olduğumuz bir kamera kurulumu bizleri karşılıyo­r. Bunun dışında arka kameralardan bir tanesinin 64 MP çözünürlük ile sunulacak. Diğer kameralar ise 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP makro lens olarak sıralanıyor. Ön kamerasının ise 44 MP çözünürlüğünde olacağı da ortaya çıkan bilgiler arasınd­a. Aynı zamanda ön ve arka kamera da optik imaj sabitleyici özelliği ile kullanıcıların karşısına çıkaca­k.

Vivo V21 5G tanıtıldı: Türkiye’ye gelirse çok satar!

Ön panelinde ise 6.44 inçlik 90 Hz tazeleme oranına sahip AMOLED bir panel karşımıza çıkıyor. Ayrıca ön ve arka kamerada da optik imaj sabitleyici özelliğinin bulunduğunu belirtelim.

Gelişmiş RAM özelliğine sahip olan model, 8 GB RAM ile sunulmasın­a rağmen 3 GB dahili depolamadan kullanaca­k ve 11 GB’a kadar verim alması amaçlanaca­­k.

vivo v21 5g

Bunun yanı sıra V21 5G modeli üç farklı renk seçeneği ile karşımıza çıkacak. Sunset Dazzle, Arctic White ve Dusk Blue renkleri sunulan modelin 177 gram ağırlığında olacağını da belirtelim. Teknik özelliklerine baktığımızda ise, Vivo’nun bizi şaşırttığını görmekteyiz. Geçtiğimiz günlerde Snapdragon 7 serisi işlemci ile sunulacağı iddia edilen modelin, Mediatek’in Dimensity 800U yongasından güç aldığını görmekteyiz.

Fiyatın baktığımızda ise 8 GB / 128 GB modelinin 405 dolara, 256 GB modelinin ise 445 dolara satıldığı görülüyor. Cihazın Türkiye’de satılıp satılmayacağı önümüzdeki günlerde belli olacaktır.

İlgili Haberler

>> Uygun fiyatlı vivo Y30g, Helio P65 yongası ile duyuruldu: Bu fiyata yok satar!

>> Fiyat performans canavarı iQOO Z3 120 Hz ekranı ile tanıtıldı: İşte fiyatı ve özellikleri