Tenet Fragmanı Christopher Nolan’ın Inception’dan Çok Farklı Bir Yöne Gittiğini Gösteriyor

Tenet Fragmanı Christopher Nolan’ın Inception’dan Çok Farklı Bir Yöne Gittiğini Gösteriyor


Dünya koronavirüs pandemisiyle kilitlenmeye devam ederken, Warner Bros. yönetmen Christopher Nolan’ın merakla beklenen zihin bükme gerilim filmi Tenet Fragmanı yayınlandı.

Tenet Fragmanı nda John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Michael Caine gibi oyuncuların performanslarını izleyebilirsiniz.

Beklendiği gibi Nolan, Tenet’in hikayesini şimdilik gizem içinde tutuyor. Fakat bazı ipuçları da bulunuyor. Christopher Nolan’ın Kuantum Soğuk Savaşı adlı kitabının filmin konusu hakkında bilgiler verdiği söyleniyor.

“Uluslararası casusluk dünyasının” tam tersi diğer dünyada “yer alan Tenet III. Dünya Savaşı’nı önlemek için zamana karşı yarışırken Washington’un hamlelerini takip ediyor.”

Yukarıdaki açıklamada bahsedilemeyen şey, filmin, zamanın tersine dönmesiyle ilgili olması. bu durum belirli olayların gerçekleşmeden önce geriye doğru oynadığını görürüz. (sanki şimdiki zamana yaklaşıyoruz gibi, bunun fragmanda akıl almaz derecede sunulduğunu görüyoruz). Tenet fragmanı filmin konusu hakkında az çok bilgi verse de yine de hava da kalan birçok konu var. Bunlar da film vizyona çıkmadan yere inmeyecek.Tenet Fragmanı

Tenet Filmi Ne zaman çıkıyor?

Tenet Fragman ın içerisinde bir çıkış tarihinden bahsedilmese de, WB’un YouTube kanalındaki ayrıntılar bölümünde hala filmin ilan edilmiş eski yayın tarihi olan 17 Temmuz 2020 tarihi duruyor. Bir aksilik yaşanmazsa Tenet bu tarihte vizyona girecek.

Tabii ki, sosyal mesafenin geleneksel sinema izleme deneyimini olanaksız hale getirdiği dünyanın mevcut durumu göz önüne alındığında. Tenet’in bu tarihe gerçekten vizyona girip girmeyeceği konusunda bir bilgi vermek anlamsız olur. Hep beraber bekleyip göreceğiz.

Ancak, kesin olarak bilinen bir şey var: Christopher Nolan, fragmanının “35mm, 70mm ve IMAX özelliklerinde” yayınlarının yapılmadan filmini dijital platformlarda kesinlikle yayımlamayacağını biliyoruz.

Christopher Nolan’ın en son akıllara durgunluk veren destanı Interstellar filmi 35mm anamorfik ve 70mm Imax film kombinasyonu kullanılarak çekildi. Nolan, endüstrinin çoğu dijitale geçmesine rağmen geleneksel film çekiminin sağlam bir destekçisi ve gelecekte bu yolda  ilerlemeye devam edeceği kesin gibi görünüyor.

Geçmişte bir basın toplantısında açıklamalar yapan Nolan Imax ile ilgili şunları söylemişti: Benim için filmler hakkında söyleyebileceğim en büyük şey büyük ekran ve geniş bir kitleye erişim. En eski film anılarımdan biri, yedi yaşındayken 2001 [A Space Odyssey] ‘i görmek için Leicester Square’e gidiyorduk ve bu deneyimin bana verdi hissi hiç unutmadım. 15 yaşında ilk Imax filmimi izledim. Bu şekilde filmler yapmak istedim. Bu yüzden benim için bu ölçekte ve bu araç üzerinde çalışmak uzun süredir devam eden bir rüya.

Tenet Fragmanı

>> The 100 Final 7. Sezonu Başladı! İşte Dizi Hakkında İnternette dolaşanlar…


CEVAP VER