Tetris Filminin Fragmanı Yayınlandı! İşte Filmin Çıkış Tarihi

Tüm zamanların en bilinen oyunlarından Tetris, nihayet sinemaya uyarlanıyor. Gerçek bir hikâyeden yola çıkılarak hazırlanan film için fragman geldi. Tetris filminin fragmanı, filme dair beklentilerimizi artırıyor diyebiliriz.

Tetris filminin fragmanı yayınlandı. Apple TV+’a özel olarak hazırlanan film, dijital olarak 31 Mart itibarıyla izleyicilerin beğenisine sunulacak. Film, Jon S. Baird tarafından yönetildi ve senaryosunu da Noah Pink yazdı. Filmin başrolünde ise, Taron Egerton var.

Tetris filminin fragmanı geldi!

“Elinizden düşüremediğiniz oyun, uyduramadığınız bir hikâye…

Gerçek bir hikâyeden yola çıkılarak hazırlanan filmde, KGB’yi zekâsıyla alt ederek hayatının riskini alan ve Tetris’i dünyaca bilinen bir marka yapmaya çalışan adamın hikâyesi anlatılıyor.”

Tetris nedir? Gerçi bilmeyen mi var!

Tetris, Rus yazılım mühendisi Alexey Pajitnov tarafından 1984’te geliştirilen bir bulmaca türü video oyunu. Oyunda, yukarıdan aşağıya doğru inen blokları, uygun açılarda ve uygun zamanlama yardımıyla dizmeniz gerekiyor. Boşlukları tamamen kapattığınız her sıra, ortadan kayboluyor ve size puan kazandırıyor. Amacınız, ekranı olabildiğince uzun süre boş tutarak en yüksek skoru elde edebilmek.

Tetris için ilk dönemde zorluklar yaşansa da, sonrasında giderek artan bir popülariteye kavuştu ve tüm zamanların en çok oynanan, en çok bilinen oyun markalarından bir tanesi oldu.

Tetris, ülkemizde de 90’lı yıllarda kendi el cihazlarıyla fazlasıyla popülarite kazanmış bir oyundu. Pek çok kırtasiyede ve oyuncakçıda bulabilmek mümkündü. Hatta bir dönem gazeteler bile bu oyunu dağıtıyordu.

Tetris Filminin Fragmanı Yayınlandı! İşte Filmin Çıkış Tarihi

Eylül 2011 tarihli verilere göre Tetris, dünya çapında toplamda 202 milyon satıldı. Bu rakamın 70 milyonunu fiziksel satışlar, 132 milyonunu da ücretli mobil oyun indirme yöntemi oluşturuyor. GameBoy versiyonu, 35 milyondan fazla satılarak “Tüm zamanların en çok satılan oyunlarından bir tanesi” oldu.

Şimdiye kadar 65’den fazla platform için hazırlanan oyun, “Tüm zamanların en çok port edilen oyunu” unvanıyla Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmeye de hak kazandı.

Tetris, hem tek kişilik olarak hem de rekabetçi çoklu oyuncu modlarıyla günümüzde de oynanabiliyor.

Bakalım Tetris filmi, gösterime girdikten sonra beğeni toplayacak mı? Siz ne dersiniz?

İlgili Haberler

>> Bruce Willis’ten Üzen Haber: Demans Teşhisi Konuldu! Demans Nedir?