The 100 final bölümü bekleneni verebildi mi?

The 100 final bölümü bekleneni verebildi mi?

The 100 final bölümü
Google News Abone Ol

Bilim kurgu türündeki The 100 final bölümü ile ekranlara veda etti. Peki, 7. sezon ile aramızdan ayrılan dizi bekleneni verebildi mi?

The CW Television Network’s 2014 yılında hayatımıza kazandırdığı The 100, geçtiğimiz aylarda finalini gerçekleştirdi. Bilim kurgu türündeki gençlik dizisi olarak tanımlayabileceğimiz The 100 final bölümü ile hayranlarını memnun etmiş gibi görünüyor. 7. sezon süren bu macerayı noktalayan CW, aramızdan hatırlar bırakan ayrıldı. Peki, The 100’ün konusu neydi? Oyuncu kadrosunda kimler vardı? İşte dizi hakkında bilinmesi gereken her şey!

Dizimiz hakkında bilgi vermeden önce, bilim kurgu türünü sevenlerin bu diziye mutlaka şans vermesi gerektiğini belirtelim. Oldukça sürükleyici ve fantastik bir dünyası olan dizi, son yıllarda çıkan ve akılda kalan diziler arasında yer almayı başarıyor.

The 100 Konusu

The 100, Kass Morgan’ın yakında çıkacak olan aynı adlı kitap serisinden uyarlanan bir kıyamet sonrası draması. 97 yıl önce nükleer Armageddon, Dünya’nın büyük bir kısmını yok etmiş, birçok medeniyeti çökertmiştir. Hayatta kalan 12 farklı ulustan, toplam 400 kişi ise dünyayı terk etmiştir.

Yıllar içinde uzayda kaldıkları bu yerde 3 nesil yetişmiştir ve insan sayısı 4000′e ulaşmıştır. Bu gruplarda ölüm cezası ve nüfus kontrolü gibi sert uygulamalarla kurulan bir düzen vardır. Şimdi kaynakları tükenme noktasına gelmiştir ve bu 12 grup, bir araya gelip tekrar hayatta kalmanın yollarını aramaya başlarlar.

The 100 final bölümü

Çözüm olarak elbette ki Dünya’ya dönmek akıllarına gelir fakat Dünya’nın halen yaşanabilir olup olmadığını bilmemektedirler. Bunu test etmek için de 100 adet mahkum genç insanı Dünya’ya gönderirler.

Kimi uzayla bağını koparmak isteyen, kimi hükümetinin verdiği görevi yerine getirmek isteyen bu gençler arasında daha gelir gelmez gruplaşmalar, lider olma çabaları, sürtüşmeler başlar. Fakat onların aralarındaki bu farklılıkları aşmaları; bir yığın bilinmezlik ve tehlikeyle dolu olan yeryüzünde hayatta kalmaları için iş birliği yapmaları gerekmektedir.

The 100 oyuncu kadrosu

Dizinin başrollerinde Clarke Griffin (Eliza Taylor), Finn Collins (Thomas McDonell), Bellamy Blake (Bob Morley), Octavia Blake (Marie Avgeropoulos), Jasper Jordan (Devon Bostick), Monty Green (Christopher Larkin), Raven Reyes (Lindsey Morgan), John Murphy (Richard Harmon) ve Wells Jaha (Eli Goree) yer alıyor.

İlgili Haberler

>> Netflix Ucuz Abonelik Planı Başlatıyor! Bakın Bu aboneliğin Özellikleri Neler

>> Netflix Cursed Zirveye Oturdu! Pandemi Ardından Netflix Atağa Kalktı

>> Türkiye’de Netflix üzerinden kaç siber saldırı gerçekleştirildi?


1 YORUM

  1. Ben final bölumünün istenileni verdigini düşünmüyorum şahsen beni hiç tatmin etmeyen bir final oldu ozellikle bellamy karakterine haksızlik yapıldıgını düşünüyorum karakterin 7 sezondur sergiledigi kişilikle hiç bagdaştıramadığım bir şekilde ölmesi izleyici olarak benim gözümde hagada kalan kısım oldu

CEVAP VER