The Last of Us PS5 Remake Göründü!

Son yıllarda The Last of Us oyununun PlayStation 5 için bir remake versiyonunun hazırlanacağına dair söylentiler var, ancak henüz Sony’den bu konuda bir duyuru gelmedi. Tom Henderson’ın Twitter hesabında paylaştığı yeni bilgiler ise, oyun severleri heyecanlandırdı denebilir. Hele de HBO’da yayınlanması planlanan dizinin hemen öncesinde.

Yakın zamanda The Last of Us PS5 remake sürümüyle karşılaşabiliriz. Freelance video oyun yazarı Tom Henderson, yakın zamanda aldığı duyumları takipçileriyle paylaştı ve 2022 yılının ikinci yarısı itibarıyla oyunun remake sürümünü PlayStation 5 platformunda görebileceğimizi dile getirdi.

Bu arada, CES 2022 kapsamında gerçekleştirilen PlayStation VR2 lansmanı, pek çok oyuncuyu heyecanlandırmıştı. Bu sunum esnasında dikkat çeken bir diğer detay ise, aşağıda da görebileceğiniz üzere TLOU oyununun baş karakterleri Joel ve Ellie’nin yeni resmiydi. Yani bu, söylentilere konu olan remake projesinin varlığını doğrulayan ufak bir işaret olabilir.

The Last of Us PS5 Remake Göründü!

Daha önce The Last of US remastered sürümüyle karşılaşmıştık, ancak PS5 versiyonuyla karşılaşmak da sürpriz olmayacaktır

Naughty Dog stüdyosu tarafından geliştirilen ilk oyun, 2013 yılında PlayStation 3 platformu için satışa sunulmuş ve büyük beğeni toplamıştı. Milyonlarca satılan ve pek çok ödüle layık görülen yapım, daha sonra seri halini almıştı. Bu esnada, ilk oyunun bir remastered sürümü de PlayStation 4 konsolu için hazırlanmış ve 2014’de oyunculara sunulmuştu. Tabii bunların üzerinden yıllar geçti ve şimdi hem görsel kalitesi hem de oyun mekanikleri elden geçirilmiş olarak bu oyunu PS5’te oynamak keyifli olacaktır.

The Last of US TV serisinin de 2022 içinde yayınlanması bekleniyor. Dizi öncesinde bir remake oyun harika olacaktır

2013 yılında çıkan ilk oyunu temel alması beklenen bu TV dizisi için “Kanada tarihinin en geniş kapsamlı TV projesi” tanımlaması yapılıyor.

Pedro Pascal, Bella Ramsey ve Gabriel Luna gibi oyuncuların rol alacağı dizinin ilk sezonunun bu yıl içinde HBO’da yayınlanması planlanıyor. Bu arada, orijinal oyunun müziklerini yapan Gustavo Santaolalla, dizinin de müziklerini hazırlayacak.

Biz de bu projeleri merakla bekliyoruz doğrusu.

İlgili Haberler

>> ABD Başkanı Biden’dan Kovid Hızlı Test Kiti Arayanlara İlginç Bir Öneri