TikTok Bilim Merkezi Olmak İstiyor: İşte Yeni Gelen Akış

TikTok bilim merkezi

TikTok bilim merkezi olmak istediğini açıkça gösterdi. Peki bunu nasıl başarmayı düşünüyor?

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan TikTok bazı yeni denemeler yapıyor. Bu denemelerden bir tanesi de bilim merkezi olma fikrini destekliyor. Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara göre şirketin adeta bir devrim yapmak istediği görülüyor.

Teknoloji, mühendislik ve bilim gibi konularda yeni bir akış oluşturulacak. Bu akışa bir isim bile bulundu. STEM ismi verilecek olan yeni akış önümüzdeki hafta ABD içerisinde kullanıcılarla paylaşılıyor. Böylece ilk defa bir sosyal medya uygulaması bilim ve teknoloji merkezi olmak istediğini gösterdi.

TikTok bilim merkezi oluşturuluyor

TikTok denilince genellikle akıllara ilk olarak kısa dans videoları geliyor. Yeni geliştirilecek olan bir akış sistemi ise bunu tamamen değiştirecek. Yeni özellik ile birlikte artık TikTok adeta devasa bir bilim ve teknoloji merkezi haline gelmek istiyor.

TikTok bilim merkezi

Bildiğiniz üzere TikTok içerisinde “takip ediliyor” ve “sizin için” kısımlı iki akış sayfası yer alıyor. Bu akış sayfalarına STEM bölümü eklenecek. Böylece bilimsel içerikler üretmek isteyenler burada paylaşımlarını yapacak. Aslına bakacak olursak kulağa hiç fena gelmiyor.

Sosyal medya devi büyük tepki alıyordu

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan TikTok çok büyük tepkiler alıyordu. Açıkçası şirket bu tepkileri biraz bile olsa gidermek istiyor. Bazıları tamamen niteliksiz paylaşımlar yapılması nedeniyle bu uygulamanın silinmesini istiyordu.

TikTok bilim merkezi olma çalışmalarını devam ettirecek gibi görünüyor. Yeni akış bölümü sıkı bir şekilde denetlenecek. Böylece yanlış bilgi verilmesinin önüne geçilmek isteniyor. Bazı bilimsel çalışmalar ile ilgili yapılabilecek yanlış paylaşımlar dezenformasyona neden olabilir. Hatta insan sağlığını bile tehlikeye atabilir. Peki siz bu yeni akış bölümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> TikTok, Google Play Store ve Apple AppStore’dan Kaldırılacak mı?

>> TikTok 2 Veri Merkezi Daha Planlıyor: Veri Güvenliği Endişeleri Arasında