Tiktok Erotik Canlı Yayınlara Başlıyor: Bu Karar Tepki Toplayabilir

Libidonuzu düşürmek istemiyorsanız

Tiktok erotik canlı yayınlara başlama kararı aldı. Bu karar çok büyük tepkilere neden olabilir. Hadi gelin konuyla ilgili merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Tiktok erotik canlı yayınlara başlamak için kolları sıvadı. Sosyal medyanın çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerinin engellenmesi için çalışmalar yürütüyor. Sosyal medya platformları ise bu çalışmalara yoğun bir şekilde katılıyor. Özellikle TikTok gibi platformlar çok büyük gözlem altında.

Sosyal medya platformları içerisinde Instagram ilk olarak radikal bir karar almıştı. Bu karar ile birlikte yaş doğrulama sistemi geldi. Böylece uygulamanın çocuklar konusunda çok daha fazla hassasiyet göstermeye başladığını gördük. Şimdi ise TikTok benzer bir çalışma yürütüyor. Bu özellik çok büyük ses getirecek.

Tiktok erotik canlı yayınlara düzenleme getiriyor

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları içerisinde yer alan TikTok 18 yaş ve daha küçük kullanıcıların belirli canlı yayınları izlemesini engelliyor. Bu özellik ile birlikte canlı yayınları izleyen kullanıcıların sayısında önemli ölçüde düşüş yaşanabilir. Özellikle bazı yayınlar 18 yaş ve daha küçük kullanıcılar için uygun değil.

Tiktok erotik canlı yayınlara

Büyük sosyal medya platformlarında çok farklı yaşlarda bireyler yer alabiliyor. Mesela 25 yaş ve üstü bireylerin konuştuğu konular ile 18 yaş ve altı bireylerin konuştuğu konular aynı değil. Özellikle yetişkinlerin konuştuğu erotik konular küçük yaştaki çocukların psikolojisini bozabiliyor. Bu nedenle TikTok 18 yaş ve altı kullanıcıların bazı canlı yayınlara erişimini engelleyecek.

Uygulamanın ayarlar bölümü kullanılacak

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara göre TikTok uygulamasının ayarlar bölümünde yetişkin konular isimli bir bölüm yer alacak. Burayı aktifleştirmeniz halinde canlı yayınlara 18 yaş ve altı kullanıcıların erişmesi imkansız hale gelecek.

TikTok erotik canlı yayınlara bu tür müdahaleler ile bir sınırlama getirmek istemiyor. Bunun yerine daha çok çocukları korumaya gayret gösteriyor. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> 10 Yaşındaki Çocuk, iPhone ve TikTok İle Babasını Batırıyordu

>> TikTok Veri Paylaşma İddiaları Ortalığı Fena Karıştırdı