TikTok hayvan şiddeti için düğmeye bastı!

TikTok porno çekimleri
Google News Abone Ol

TikTok farkındalık yaratmaya devam ediyor. TikTok hayvan şiddeti için Hayvan Hakları Federasyon (HAYTAP) ile iş birliği yapma kararı aldı. 

Dünyanın önde gelen kısa video platformu TikTok, kullanıcılarına daha güvenli ve pozitif bir uygulama ortamı sunmak için Hayvan Hakları Federasyonu HAYTAP’la işbirliği yapıyor. TikTok ve Haytap işbirliğiyle hayvana şiddet içeren potansiyel içeriklerin platformdan hızlı bir şekilde kaldırılması için özel bir iletişim kanalı oluşturuluyor.

TikTok’un topluluk kurallarında hayvana şiddeti içeren her türlü içeriğin yasak olduğu açıkça belirtiliyor ve şiddet içeriklerinin platformda yer almasına izin verilmiyor. TikTok, sivil toplum kuruluşlarıyla da işbirliği yaparak topluluk kurallarını daha iyi uygulayabilmeyi hedefliyor.

Hayvan şiddeti için HAYTAP ile ortak hareket edilecek

TikTok, 2008 yılında kurulan ve Türkiye’nin en kapsamlı hayvan hakları kuruluşu olan HAYTAP’la bir araya gelerek HAYTAP’la işbirliği yapan ilk dijital platform oldu. TikTok, hayvanları kötü muamele ve şiddetten korumaya çalışan bir organizasyon olan HAYTAP’la birlikte hareket ederek hayvanlara yönelik şiddetin yer aldığı içeriklerle mücadele etmeyi ve platformdan uzak tutmayı amaçlıyor.

hayvan şiddeti

Bu işbirliği aynı zamanda TikTok’un doğanın bir parçası olan tüylü dostlarımızın, yaşadığımız gezegen ve çevre üzerindeki pozitif etkisiyle yeni nesle ilham verme ve onları teşvik etme misyonunu da destekliyor.

Tiktok sözcüsü konuyla ilgili fikirlerini şöyle paylaştı; “TikTok’ta en önemli önceliğimiz güvenli ve pozitif bir uygulama ortamı yaratmak. Platformumuzu ve kullanıcılarımızı güvende tutmak için daha da fazlasını.yapmamıza yardımcı olan, anında ve doğrudan geri bildirim almak için açık kanallarımızla, kullanıcılarımızın her zaman yanındayız. TikTok’ta küresel topluluğumuz ve bizim için çok önemli olan hayvanlara yönelik kötü muamele konusunda farkındalığı artırmak için HAYTAP ile ortaklık kurmaktan heyecan duyuyoruz.”

HAYTAP başkanı Ali Şenpolat da bu konuyla ilgili şöyle konuştu: “HAYTAP olarak TikTok ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğiyle hayvanlara kötü muamele yapılan görüntüleri dijital platformlarda paylaşarak popüler olmaya çalışan.kitlenin önüne geçmeyi hedefliyoruz. Bu içeriklerin henüz yayılmadan platformdan hızlıca kaldırılması için gereken çalışmaları birlikte yapacağız. TikTok bu konuda çok önemli bir adım attı ve sağduyulu bir yaklaşım sergiledi. TikTok’a bu dayanışma için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz”

HAYTAP ayrıca hayvan haklarının ihlali konusunda kamuoyunun farkındalığını artırmak.ve onları hayvanları ve doğal yaşam alanlarını koruma çalışmaları hakkında bilgilendirmek için resmi TikTok hesabı @haytapofficial üzerinden kısa videolar paylaşacak.

İlgili Haberler

>>TikTok’un Sakladığı Büyük Sır: Bakın Şirket Neyi Gizlemiş!

>>Facebook’an TikTok’a Rakip Uygulama! Karşınızda Collab!

>>Google milyonlarca olumsuz TikTok yorumu için düğmeye bastı!


CEVAP VER