TikTok Şifresini Unutanlar Buraya: Şifre Sıfırlama Yöntemleri

Sosyal medya siteleri kullanıcı verileri

TikTok şifresini unutanlar çeşitli yöntemlerle bu problemi aşabilir. Sadece kısa bir süre içerisinde şifrenizi sıfırlamanız mümkün.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları içerisinde yer alan TikTok, büyük bir talep görüyor. Çeşitli videoların ve kısa paylaşımların yer aldığı bu tür uygulamalar kullanıcı sayısını her geçen gün artırıyor. Ancak bazıları burada çok fazla zaman geçirdiği için hesabını silebiliyor.

Ayrıca kimi TikTok kullanıcıları uzun bir süre hesabına giriş yapmadığında şifresini unutabiliyor. Bu tür durumlarda yapılması gerekenler oldukça basit. Sadece birkaç işlem ile birlikte şifrenizi sıfırlayabilir ve yeni şifrenizi kullanabilirsiniz. Bunun için e-posta veya cep telefonu numaranız gerekiyor.

TikTok şifresini unutanlar için çözüm basit

TikTok uygulamasında şifre sıfırlama işlemi yapmak isteyenler öncelikle e-posta yöntemini kullanabilir. Bunu yapmak için ilk olarak TikTok uygulamasını açmanız gerekiyor. Hemen ardından “Giriş Yapın” seçeneğine tıklayın. Burada yer alan e-posta bölümüne gelin ve “Şifrenizi Mi Unuttunuz” seçeneğine tıklayın.

TikTok şifresini unutanlar

Karşınıza çıkacak olan e-posta kimliği seçeneğine tıklayın. Sistemde kayıtlı olan e-posta adresinizi girin ve hesabınıza gönderilen linkten şifrenizi değiştirin. Eğer “Şifrenizi Mi Unuttunuz” seçeneğine tıkladıktan sonra telefon numarası butonunu seçerseniz cep telefonu numaranızı girmeniz gerekecek. Telefon numaranıza gönderilecek olan kodu girerek şifrenizi yenileyebilirsiniz.

TikTok şifre değiştirme işlemleri oldukça kolay

Sosyal medya devi TikTok kullanıcılara genellikle kolaylık sağlıyor. Hem şifre yenileme hem de şifre değiştirme işlemlerinde kısa bir süre içerisinde sonuç alabilirsiniz. Burada sadece e-posta veya telefon numaranızın kayıtlı olması gerekiyor. Gerisi çorap söküğü gibi geliyor.

TikTok hesabınıza kayıtlı olan bir e-posta veya telefon numarası yoksa ne yazık ki şifre değiştirme işlemi yapamazsınız. Şifrenizi unutsanız bile hesabınızı geri almanız oldukça zor. Bu noktada yardım ve destek merkezi seçeneğine tıklayıp şifrenizin yenilenmesi için talep oluşturabilirsiniz. Ancak bu tür durumlarda sistem sizi belirli bir süre bekletebilir.

İlgili Haberler:

>> TikTok Türkiye’ye Ödediği Vergiyi Açıkladı: Beklenenden Yüksek

>> YouTube vs TikTok Mücadelesi İyice Kızıştı: YouTube Fena Bastırıyor