TikTok Uygulama İçi Ödeme Hizmeti Sunacak: İşte Tüm Detaylar

TikTok dislike özelliği

TikTok uygulama içi ödeme hizmeti bir süredir beklentiler arasındaydı. Elektronik ödeme sistemlerinin geliştirilmesi ile birlikte uygulamalar için de yeni ödeme sistemleri geliştirildi.

Özellikle 2000 yılından sonra elektronik ödeme hizmetlerinde adeta patlama yaşandı. Hele ki şu dönemlerde temassız ödeme veya uygulama içi ödeme gibi sistemler günden güne yaygınlık kazandı. Bununla birlikte uygulamaların kendi içerisinde daha fazla ödeme sistemlerine yer verdiği görüldü.

ABD ve Hindistan gibi ülkelerde rekor bir kullanım oranına ulaşan TikTok, uygulama içinde bu tür sistemlere yer veren şirketlerden birisi oldu. 2020 yılında Çinli üçüncü taraf ödeme servisi UIPay ile anlaşan TikTok, bunun nedenini yavaş yavaş göstermeye başladı.

TikTok uygulama içi ödeme hizmeti büyük kolaylık sağlayacak

ByteDance şirketi, bundan kısa bir süre önce uygulama içerisinden yapılabilecek tüm ödeme sistemlerini destekleyebileceğini söylemişti. Eylül 2020 tarihinde alınan satın alımlar ile birlikte, Haziran 2020 içerisinde 3 farklı ödeme lisansı elde edildi.

TikTok uygulama içi ödeme

Böylece TikTok bünyesinde çok fazla ödeme lisansı kullanılabilir hale geldi. Elbette TikTok tüm bunları bir amaç için yapmıştı. Her ne kadar ABD kendisini bir güvenlik tehdidi olduğunu düşünse bile, yine de TikTok yeni hizmetler vermeye devam ediyor. TikTok uygulama içi ödeme hizmeti bunlardan sadece bir tanesi olacak.

TikTok çok daha hızlı bir şekilde büyüyecek

Uygulama içi ödeme sistemlerinin olmaması bu platform için önemli bir engel olarak görülüyordu. Mesela Instagram gibi bir platform olabilecekken daha düşük olanaklar sunuyordu. Potansiyelini boşa harcayan TikTok yeni hizmetlerle birlikte büyüme oranını artıracak.

TikTok uygulama içi ödeme hizmeti çok kısa bir süre içerisinde kullanıma hazır hale gelecek. Dünya genelinde ciddi bir indirilme sayısına sahip olan bu uygulama, muhtemelen yeni hizmetleri daha fazla yaygınlaştıracak.

ABD ve Hindistan gibi ülkeler tarafından sürekli olarak engellenen TikTok, adımlarını çok dikkatli atmak zorunda. Peki siz uygulamaya gelecek bu yeni sistem ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Facebook TikTok rakibi Collab uygulamasını yayınladı

>> TikTok yeni yıl için özel canlı yılbaşı eğlencesi düzenliyor