TikTok Video Süresini Uzatıyor: Yeni YouTube Geliyor

TikTok Ücretli

TikTok video süresini uzatma kararı aldı. Böylece uygulama YouTube ile benzer özellikler gösterecek. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformları içerisinde yer alan TikTok kısa video formatları ile biliniyor. Aslına bakacak olursak uygulamanın esas şöhreti buraya dayanıyor. TikTok kısa videolara özen gösterdiği için daha çok bu alanda biliniyor. Fakat yapılan yeni bir duyuru ile birlikte video sürelerinin artacağı ortaya çıktı.

TikTok videoların süre limitini 10 dakikaya kadar çıkarma kararı aldı. Böylece uzun yıllardır test edilen bir özellik gerçek hayatta uygulanacak. Videolarını süresinin daha önceden 3 dakikaya uzatılmış olması bu uygulama için pek yeterli olmamış gibi görünüyor. Böylece herkesin kafasında yeni YouTube geliyor algısı oluştu.

TikTok video süresini sürekli arttırabilir

TikTok tarafından gerçekleştirilen bu hamle ile birlikte sosyal medya danışmanları farklı görüşler dile getirdi. Bazıları onun YouTube platformuna rakip olduğunu ve bunu devam ettirmek istediğini söyledi. Çin’de fazlasıyla kullanılan TikTok aslına bakacak olursak gerçekten de YouTube platformunun yerini almaya çalışıyor olabilir.

TikTok video süresini

Bazı sosyal medya analistleri ise böyle düşünmüyor. Bunun yerine TikTok platformunda daha çok eğlence odaklı bir yapının olduğunu söylüyor. Fakat platform eğer isterse YouTube gibi eğitim odaklı bazı içeriklere yer verebilir. Video sürelerinin 10 dakikaya kadar çıkartılması aslına bakacak olursak eğitim içerikli videoların ön plana çıkmasını sağlayacak.

YouTube vs TikTok mücadelesi başlıyor

Yeni alınan karar ile birlikte sosyal medya devi çok açık bir şekilde YouTube ile rakip olmak istediğini gösteriyor. Sosyal medya analistleri her ne kadar platformun YouTube olmaya uygun olmadığını söylese bile yine de ikili arasında sıkı bir rekabet var. Bu rekabetin giderek daha fazla artması bekleniyor.

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara göre uygulamada 10 dakikalık videolar çok rahat bir şekilde kullanılabilecek. Yani ekstra ayarlar yapmaya gerek kalmayacak.

İlgili Haberler:

>> Bu Ülkedekiler Sosyal Medya Kullanmayı Bırakıyor! İşte Ülke ve Sebepler!

>> Trump’ın Sosyal Medya Platformu Truth Social ‘dan İlk Görüntü Geldi! Sanki Biraz Benzer Gibi…