Ünlü Oyun Yapımcısı John Romero, Ukrayna’ya Destek İçin Harekete Geçti!

Rusya ve Ukrayna arasında yaşananlar, şüphesiz son dönemin en önemli gündemi ve hepimizin isteği, bu savaşın bir an evvel sona ermesi ve herkesin huzurla hayatlarını devam ettirebilmeleri. Rusya’nın gerçekleştirdiği saldırılara karşı dünyanın her noktasından destek haberleri alan Ukrayna, yeni bir desteği de Doom’un yapımcısı John Romero’dan gördü. İşte detaylar.

John Romero, özellikle 90’lı yıllarda id Software ile yaptıklarıyla tanınmış bir oyun yapımcısı. Her ne kadar son yıllarda suskunluğunu korusa da, fırsat oldukça oyuncularla yanyana gelmeye, onlara tecrübelerini aktarmaya ve yardım edebileceği konularda da yardımcı olmaya çalışıyor.

Biliyorsunuz, Amerika ve pek çok Avrupa ülkesi, Ukrayna’ya çeşitli konularda yardımlarda bulunuyor. Tabii bu, yalnızca hükümetler boyutunda bir davranış değil. Sinema oyuncusundan tutun da müzisyene, iş adamına kadar pek çok farklı isim var. Bu isimlere şimdi John Romero da dahil oldu.

Ünlü Oyun Yapımcısı John Romero, Ukrayna'ya Destek İçin Harekete Geçti!

Romero, ilk olarak 1994 yılında satışa sunulan Doom II: Hell on Earth oyunu için yeni bir harita/bölüm tasarladı. Eğer Doom II oyununa sahipseniz, bu haritayı indirip oynayabiliyor ve bu sayede Ukrayna’ya destek olabiliyorsunuz. “One Humanity” isimli harita, Romero’nun resmi websitesi üzerinden 5 euro fiyat etiketiyle satın alınabiliyor. TL olarak hesapladığımızda, şu anki kurla yaklaşık 79 TL yapıyor.

Bu harita, John Romero’nun Doom II için ekstra olarak hazırladığı ilk harita olma özelliğini taşıyor ve elde edilecek tüm gelirin de yardım amaçlı olarak aktarılacağını belirtiyor.
Eğer açıklamaya ve haritanın ekran görüntülerine göz atmak isterseniz, aşağıdaki linki web tarayıcınıza kopyalayarak giriş yapmanız yeterli:

https://romero.com/shop/p/onehumanity

John Romero, Son Olarak Sigil İle Boy Göstermişti

John Romero, id Software’dan ayrıldıktan sonra ION Storm’u kurmuş ve uzun süre Daikatana isimli oyunu üzerinde çalışmıştı. Büyük beklentilere yol açan bu FPS oyunu, ne yazık ki beklentileri karşılayamamış ve tarihin en kötü oyunlarından bir tanesi olarak listelerde yerini almıştı.

Romero, son olarak Doom serisinin 25. yılı şerefine Sigil adını verdiği bir MegaWad, yani yeni haritalardan oluşan bir paket hazırlamış ve bunu hem ücretli koleksiyon paketiyle hem de ücretsiz versiyonuyla oyunculara sunmuştu.

İlgili Haberler

>> Yüksek kaliteli orta sınıf telefon OPPO Reno6 İnceleme! Ödenecek değere değecek bir telefon mu?