Tinder, Hot Or Not ve OkCupid Gibi Flört Uygulamalarına Para Vermek Mantıklı Mı?

Başarılı flört etmek

Flört uygulamaları, son yıllarda insanların yeni arkadaşlıklar ve duygusal ilişkiler kurmak için başvurdukları imkânlar arasında yer alıyor. İlk aklımıza gelen uygulamalar ise, Tinder, Hot Or Not ve OkCupid. Tabii örnekler daha da çoğaltılabilir, ancak en çok bilinenler olarak bunları gösterebiliriz.

Flört uygulamalarında mantık basitçe bellidir. Bir profil oluşturursunuz, ki bu profilin “gerçek” detaylarla oluşturulması önemli, sonrasında da size uygun kişilerle eşleşmeyi beklersiniz.

Tinder, Hot or Not ya da OkCupid… Ücretsiz olarak indirilebilen ve yine ücretsiz olarak belli özellikleri kullanılabilen uygulamalarda, beğendiğiniz fotoğraflara “like” atar, yani beğenirsiniz. Karşı taraf da sizin fotoğrafınızı beğenirse, “eşleşme” gerçekleşir ve böylece uygulama üzerinden sohbet etmeye hak kazanırsınız. Gerisi artık size kalmış…

Flört uygulamalarını tam kapasite kullanmak için ciddi ücretler talep ediliyor

Evet, yüzlerce liradan söz edebiliriz…

Mesela para ödeyince neler sunuluyor diye sorabilirsiniz…

Para verirseniz, “sınırsız beğeni” özelliğini kullanabilir, size beğeni atan ve sizin henüz görmediğiniz o kişiyi anında görebilirsiniz, mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. Tinder, Hot Or Not, OkCupid ve diğer birçok uygulama benzer sisteme sahip.

Ödeme yapmadığınızda ise, günlük olarak beğeni sayınız sınırlıdır ve biri sizi beğense dahi siz onu göremezsiniz. Tabii siz de tesadüfen onu beğenmediyseniz.

Tinder, Hot Or Not ve OkCupid Gibi Flört Uygulamalarına Para Vermek Mantıklı Mı?

Tinder , Hot Or Not ya da OkCupid’te Para vermek mantıklı mı?

Kişisel görüşümü belirtmem gerekirse, para vermek mantıklı değil. Çünkü bu da suistimal edilebilir.

Eğer profilinizde güzel fotoğraflarınız olduğunu düşünüyorsanız, doğru bilgiler paylaştıysanı ve bu bilgiler arasında da karşı tarafında ilgisini çekebilecek detaylar olduğunu düşünüyorsanız (Sinema, müzik, spor, hayvan sevgisi gibi), biraz sabrederek zaten uygun kişilerle eşleşmeniz zor olmayacaktır.

Profillerini sosyal medya hesaplarıyla doğrulayanlar daha güvenilir, ama Instagram odaklı hareket edenlere dikkat edin. Tek dertleri Instagram fenomeni olmak olabilir

Evet, flört uygulamalarında para karşılığı ilişki teklifinde bulunan pek çok kişi var. Bunlara dikkat etmekte fayda var. Ek olarak ,bir de bu tip uygulamaları özellikle kendi Instagram takipçi sayısını artırmak ve bunun sonucunda profilinden para kazanmak amacıyla kullananlar da var. Bunlara da dikkat etmenizde yarar var.

Bir de son not olarak, “Ciddi ilişki arıyorum” düşüncesindeki kullanıcılar için bu tip uygulamaların uygun olmadığını belirtelim. Yani yanlış yerdesiniz, emin olun.

> Realme GT 2 Pro dudak uçuklatan puanı ile ortaya çıktı!